A A+ A++

Planując przekształcenia, podziały, połączenia spółek należy brać pod uwagę kwestie następstwa prawnego pod kątem skutków dla posiadanych zezwoleń, koncesji oraz ulg.

W szczególności, może to okazać się istotne dla przedsiębiorców zajmujących się działalnością handlową, w ramach której prowadzona jest sprzedaż alkoholu. Jak wiadomo, prowadzenie takiej działalności związane jest z koniecznością uzyskiwania zezwolenia na sprzedaż tego typu napojów. Rozważając transformacje naszego biznesu, bierzmy pod uwagę konieczność zapewnienia ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstwa również w takim zakresie.

Zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych może zostać automatycznie przeniesione na nowy podmiot, ale tylko w pewnych sytuacjach. Stąd warto dobrze przemyśleć swoje ruchy przed podjęciem ostatecznych działań. Proces uzyskiwania zezwolenia przez nowopowstały podmiot może być długotrwały, dlatego lepiej wybrać wariant, w którym ponowne przejście tej procedury nie będzie konieczne.

Czytaj także:

Odmowa zezwolenia na sprzedaż alkoholu nie może być dowolna i dyskryminować

Przedsiębiorcy prowadzący działal…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPracownicy żłobków i klubów dziecięcych będą zaszczepieni w grupie I
Następny artykułLG szykuje 48-calowy telewizor z elastycznym ekranem OLED i funkcją pozwalającą na emitowanie dźwięku bez głośników