A A+ A++

Artykuł sponsorowany

Co to jest Cloud Computing i dlaczego warto go mieć w swojej firmie? Co zmieni w zarządzaniu przedsiębiorstwem chmura obliczeniowa? Jeśli zastanawiasz się, czy warto wprowadzić Cloud Computing do swojej firmy, zapraszamy do lektury!

  1. Czym jest Cloud Computing?
  2. Chmura obliczeniowa – dlaczego warto ją wprowadzić do firmy?
  3. Dla kogo chmury obliczeniowe?

Czym jest cloud computing? Dlaczego warto wprowadzić do firmy chmurę obliczeniową? Jakie przedsiębiorstwa najbardziej zyskają, wprowadzając cloud computing? Na powyższe pytania odpowiadamy w niniejszym artykule. Już teraz zapoznaj się z podstawowymi informacjami na temat chmury obliczeniowej. 

Czym jest Cloud Computing?

Co to jest Cloud Computing i do czego właściwie służy? Otóż to nic innego jak chmura obliczeniowa, którą wykorzystuje się do przetwarzania oraz przechowywania danych. Aktualnie jest jednym z najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu technologii IT, które umożliwia magazynowanie danych w wirtualnej przestrzeni oraz na serwerach pozostających poza siecią lokalną. Aby dostać się do danych, które przechowuje cloud computing, potrzebujemy odpowiednich narzędzi – a mianowicie komputera, laptopa lub tabletu. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie przechowywanych danych, wydajniejszym przekazywaniu informacji oraz łatwiejszej obsłudze, gwarantujemy, że usługi chmury obliczeniowej spełnią Twoje oczekiwania. 

Chmury obliczeniowe dzieli się na kilka rodzajów. Najpopularniejszy podział wyszczególnia takie rozwiązania jak chmura prywatna, publiczna oraz hybrydowa. Chmurę publiczną obsługuje zewnętrzna firma i jest to rozwiązanie na tak zwane “żądanie”. W chmurze prywatnej przechowywane są dane konkretnych przedsiębiorstw. Tego rodzaju infrastrukturą również może zarządzać firma zewnętrzna, ale jest także możliwość, aby była ona prowadzona przez wewnętrzny dział IT. Chmura hybrydowa natomiast łączy funkcję modelu publicznego oraz prywatnego.

Chmura obliczeniowa – dlaczego warto ją wprowadzić do firmy?

Zastanawiasz się, dlaczego wprowadzenie chmury obliczeniowej do firmy to doskonała opcja? Przede wszystkim dlatego, że wszystkie przechowywane na niej dane mają zagwarantowane większe bezpieczeństwo niż te, które trzyma się na dyskach komputerów. Ponadto chmura obliczeniowa umożliwia korzystanie z zasobów w każdym momencie. Cloud computing nie tylko rozwiązuje wszystkie problemy, które wiążą się z wydajnością działającego w Twojej firmie systemu informatycznego, ale także sprawia, że w sytuacji, gdy przedsiębiorstwo się rozwija, nie będziesz musiał rozbudowywać serwerowni. Zatem chmura obliczeniowa to spora oszczędność dla każdej firmy. 

Dodatkową zaletą odpowiedniej chmury obliczeniowej jest również to, że usprawnia komunikację pomiędzy poszczególnymi firmami. Jednocześnie zapewnia, że komunikacja ta będzie efektywniejsza i szybsza.  

Dla kogo chmury obliczeniowe?

Jest wiele przedsiębiorstw, które bardzo skorzystają na wprowadzeniu cloud computingu. Kto właściwie powinien zdecydować się na tego rodzaju chmurę obliczeniową? Przede wszystkim sklepy internetowe, wyszukiwarki, platformy społecznościowe, SaaS i hostingowe, a także portale gier online czy platformy e-learningowe. Taka chmura obliczeniowa to także świetne rozwiązanie dla przedsiębiorstwa, które dopiero startuje i nie może pozwolić sobie finansowo na zbudowanie odpowiednio dużej infrastruktury IT. W zależności od potrzebnej mocy obliczeniowej, ceny takich usług mogą się różnić. Z reguł jednak w chmurze obliczeniowej można uzyskać świetne efekty, dlatego warto sprawdzić usługi najczęściej dostępne w ofercie polecanej firmy. Klient nie musi się wówczas martwić kosztami energii elektrycznej lub myśleć o samodzielnym wynajęciu pomieszczenia serwerowni. Zróżnicowane rodzaje chmur obliczeniowych sprawiają, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

Artykuł sponsorowany

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrawosławna Wielkanoc już w najbliższą niedzielę. Duchowni zapraszają na nabożeństwa
Następny artykułWypadek w Sędziszowie. Trzech pasażerów BMW trafiło do szpitala