Co daje skakanie na skakance?
Skakanka to zabawka, z której często korzystaliśmy, gdy byliśmy dziećmi. Jak się okazuje, jest to również pełnowartościowe narzędzie treningowe, które pozytywnie wpływa na różne partia ciała. Oto największe zalety regularnego skakania na skakance:
- Poprawa wydolności organizmu – to świetny trening dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia.
- Wzmocnienie mięśni – skakanka aktywizuje wszystkie mięśnie naszego ciała, a najbardziej trójgłowe łydki, dwugłowe uda, mięśnie czworogłowe, a także pośladki.
- Poprawa krążenia – trening na skakance to świetne „kardio”. Dzięki niemu krew dociera do wszystkich partii ciała.
- Odchudzanie – czy od skakanki się chudnie? Oczywiście! Regularne ćwiczenia poprawiają elastyczność skóry, zmniejszają cellulit, pozwalają wyrobić płaski brzuch, a także przyspieszają metabolizm. Dzięki temu można zrzucić kilka zbędnych kilogramów.
- Lepsza koordynacja i stabilizacja – podczas skakania na skakance musimy zsynchronizować ruchy górnych i dolnych partii ciała, dzięki czemu poprawimy równowagę i koordynację ruchową.
- Zwiększa wytrzymałość i elastyczność stawów – to świetny sposób na wzmocnienie stawu skokowego i kolanowego.
- Poprawa samopoczucia – skakanie na skakance to również dobra zabawa. Podczas treningu nasze ciało produkuje więcej endorfin, które poprawiają nasz nastrój, redukują stres i pozwalają się zrelaksować.
Skakanka Springos FA0117 Zielona
(źródło: https://inlago.pl/produkt/skakanka-springos-fa0117-zielona,61103)
Co odchudza skakanka?
Jedną z największych zalet skakania na skakance są bardzo szybkie efekty spalania tkanki tłuszczowej. Już po kilku intensywnych treningach można zauważyć efekt, zarówno na dolnych, jak i górnych partiach ciała. Co odchudza skakanka? Jakie partie mięśniowe wzmacnia?
Uda i pośladki
Zastanawiacie się, jak szybko odchudzić uda i pośladki? Wystarczy regularnie skakać na skakance! Podczas takiego treningu zwiększa się dopływ tlenu do tkanek i komórek, a także usprawnia przepływ krwi. Dzięki temu zwiększa się elastyczność skóry, poprawia jędrność pośladków i ud, a także ich kształt – to dobry sposób na ich wysmuklenie.
Łydki
Wykonując regularne podskoki na skakance, wyszczuplamy i modelujemy nasze łydki. Nie musimy się martwić o ich rozbudowanie – objętość łydek zmniejszy się, gdy zniknie z nich nagromadzona woda i zakwasy.
Brzuch
Podczas skakania na skakance pracują wszystkie partie ciała, nawet mięśnie brzucha. Pomagają one utrzymać stabilność tułowia i odpowiedni balans, a także zachować prawidłową postawę w trakcie skoku i lądowania. Dzięki temu regularnie skacząc na skakance, możemy nie tylko wzmocnić mięśnie brzucha, ale nawet uzyskać efekt płaskiego brzucha.
Ramiona
Co odchudza skakanka? Nie tylko dolne partie ciała, ale również górne, w tym ramiona. Dzięki temu, że to nasze ręce wprawiają skakankę w ruch i nadają jej odpowiednią szybkość, możemy wymodelować ramiona.
Skakanka Springos Springos FA0102 Czarna
(źródło: https://inlago.pl/produkt/skakanka-springos-fa0102-czarna,62720)
Jak skakać na skakance?
Wiemy, co odchudza skakanka. Jak zatem powinniśmy skakać, aby szybko schudnąć? W przypadku skakanki kluczowa jest duża liczba powtórzeń. Im więcej ich wykonamy, tym lepsze efekty uzyskamy.
Osoby początkujące trening ze skakanką powinny zacząć od kilku serii po kilkadziesiąt skoków i ćwiczyć np. 10 minut. Po kilku dniach można wydłużyć czas skakania o dodatkowe 5 minut i tak zwiększać czas aż do 30 minut dziennie. Najbardziej zmotywowane osoby mogą skakać dwa razy dziennie, np. rano i wieczorem. Jednak trening nie musi być wykonywany codziennie – wystarczą 2-4 dni w tygodniu.
Ile skakać na skakance, żeby schudnąć?
Po jakim czasie widać efekty ćwiczeń na skakance? Wiele zależy od tego, jak często będziemy skakać i jaką liczbę powtórzeń wykonamy. Dobra wiadomość jest jednak taka, że na pierwsze rezultaty ćwiczeń nie trzeba długo czekać. Jeżeli będziemy codziennie ćwiczyć, to już po 2 tygodniach zauważmy, że poprawiła się nasza wydolność. Natomiast pierwsze efekty odchudzania zauważymy po ok. miesiącu skakania na skakance. Z pewnością będzie to wysmuklenie sylwetki, ujędrnienie rąk i nóg oraz zgubienie kilku centymetrów z różnych partii ciała.
Pamiętajmy, że jeśli chcemy schudnąć na skakance, to musimy spalić sporo kalorii – w minutę ok. 0,2 kcal na każdy kilogram ciała. W ciągu 30-minutowego treningu spalimy od 300 do 400 kalorii. Aby schudnąć 1 kg, musimy natomiast spalić 7700 kcal. Oznacza to, że cel osiągniemy po niecałym miesiącu skakania. Jeżeli dorzucimy do tego zdrową dietę, to jeszcze szybciej spalimy ten 1 kg.
Jak widać, odchudzanie na skakance wcale nie jest trudne, a może stać się dodatkowo świetną zabawą.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS