A A+ A++

Smart Home to także inteligentne drzwi i okna, które pomagają regulować dostęp do mieszkania czy domu, a także zdalnie przewietrzyć dom.

Autor: housemarket.pl 03 lutego 2020 15:02

Elektronika w oknach i w drzwiach

Coraz większym zainteresowaniem – które przyniosło wzrost sprzedaży już w 2019 r. – cieszą się elektroniczne rozwiązania typu Smart Home, takie jak: biometryczna kontrola dostępu, automatyczne zamki wielopunktowe, czy siłowniki okienne. Na czym dokładnie polegają?

Biometryczna kontrola dostępu pozwala otwierać drzwi wejściowe i tarasowe za pomocą czytnika linii papilarnych. System otwiera drzwi tylko zarejestrowanym użytkownikom, którzy nie muszą mieć przy sobie klucza, aby wejść do domu. To metoda nie tylko bardzo wygodna, ale także bezpieczna (dorośli nie obawiają się, że dziecko zgubi klucz).

Innym nowoczesnym rozwiązaniem z zakresu elektroniki do drzwi są automatyczne zamki wielopunktowe. To rozwiązanie jest doskonałym przykładem architektury, która jest przyjazna nawet dla najsłabszych domowników, np. dzieci lub osób starszych. Daje także poczucie bezpieczeństwa – dzięki aplikacji w telefonie możemy sprawdzić, czy nikt nie zapomniał zamknąć drzwi. Możemy także zdalnie otworzyć je innym domownikom.

Trzecim popularnym rozwiązaniem są siłowniki okienne. Siłowniki pozwalają na zdalne sterowanie oknami (otwieranie i zamykanie). Dodatkowo, jeśli do systemu podpięty jest nie tylko siłownik, ale także czujnik deszczu i wiatru, to w przypadku wichury lub ulewy okna zamkną się automatycznie. To rozwiązania niezwykle wygodne, stosowane najczęściej w trudno dostępnych oknach dachowych lub w
wysokich oknach sięgających np. drugiego piętra.

Automatyzacja dużych przeszkleń

Wraz z modą na duże przeszklenia, czy to w części budynków, np. od strony ogrodu, czy całych elewacji z dostępem do zewnętrznych tarasów, tempa nabiera proces automatyzacji drzwi tarasowych typu HS (podnoszono-przesuwnych). Klienci coraz częściej kupują drzwi wyposażone w napęd. Dlaczego? Bo zautomatyzowane drzwi tarasowe można otworzyć zdalnie, np. przy użyciu: pilota, telefonu, a nawet głosu.

– Aby drzwi tarasowe były zautomatyzowane, należy wyposażyć je w odpowiedni napęd, podłączony do modułu sterującego oraz system do zarządzania inteligentnym domem. Dzięki temu użytkownik, który na swoim smartfonie zainstalował aplikację, może sterować nimi z dowolnego miejsca na Ziemi. Użytkownik łączy się przez aplikację z centralą inteligentnego domu – w ten sposób, zdalnie, może otwierać i zamykać drzwi tarasowe – objaśnia Szymon Krauze, marketing manager G-U Polska.

Ale na tym nie koniec, bo wraz ze wzrostem sprzedaży rozwiązań typu HS, na popularności zyskują wszystkie inne elementy ich dodatkowego wyposażenia, jak: termoizolacyjne, zlicowane z poziomem podłogi progi, które nie tworzą mostków termicznych, ani barier architektonicznych. Są zatem bezpieczne do przekraczania przez osoby starsze, osoby poruszające się na wózku inwalidzkim lub małe dzieci. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKruk “zaczarował” korytarz pediatrii. Kolejna charytatywna akcja Adama Wirskiego
Następny artykułSzynka pieczona z butelki