A A+ A++

Zarówno podczas lotu samolotem, jak i podróży pociągiem, w przypadku opóźnienia można otrzymać rekompensatę za bilety (w całości lub w części, zależnie od sytuacji), a nawet zwrot kosztów za posiłek czy hotel. Jednak muszą być ku temu spełnione pewne warunki. Jakie konkretnie? Zobaczcie sami.

Zobacz wideo Triki, które pomogą wam zaoszczędzić pieniądze przy planowaniu wakacji. W te dni kupuj bilety [MAMY CZAS]

Nie zdążyliście na przesiadkę przez opóźnienie? Linie lotnicze mogą zwrócić koszty

Jak podaje serwis Delayfix.com, za opóźnienie, i co za tym idzie, niemożność skorzystania z przesiadki pasażer może otrzymać od 250 do 600 euro (czyli od około 1080,41 zł do 2592,98 zł) odszkodowania, zależnie od długości lotu. Poza tym w niektórych przypadkach przewoźnik musi zapewnić też posiłek, hotel, a nawet transport do i z hotelu. Jednak trzeba pamiętać, że jakąkolwiek rekompensatę dostaniemy tylko wówczas, gdy zostaną spełnione następujące warunki (za serwisem Airhelp.com):

  • bilety na wszystkie loty były kupowane w ramach jednej rezerwacji (a nie każdy osobno),
  • czas przybycia na przesiadkę przekroczył ponad trzy godziny,
  • powód opóźnienia wynika z winy linii lotniczych, na przykład awarii samolotu, strajku kapitanów, protestu stewardess czy innych problemów technicznych.

Wówczas pasażer może złożyć wniosek o odszkodowanie, a niekiedy też o inne usługi, jak wspomniany wyżej hotel czy posiłek. 

Jazda pociągiem z przesiadką? Takie prawa ma pasażer, jeśli na nią nie zdąży

Odszkodowanie za spóźnienie na przesiadkę może otrzymać też pasażer w przypadku jazdy pociągiem. O ile oczywiście opóźnienie było większe niż 60 minut i dotyczy pociągów dalekobieżnych krajowych i międzynarodowych. Wówczas należy zgłosić problem personelowi, który powie nam, czy i jaka rekompensata się nam należy. Jak informuje serwis RP.pl, może to być:

  • posiłek (np. rozgrzewający napój bezalkoholowy zimą),
  • nocleg (gdy nie można kontynuować podróży tego samego dnia),
  • transport zastępczy.

Niekiedy jest też możliwe skomunikowanie drugiego pociągu, czyli niewielkie opóźnienie jego odjazdu tak, abyśmy na niego zdążyli mimo wcześniejszego poślizgu czasowego. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKraków – jakiej pogody możemy się spodziewać 08.10.2024?
Następny artykułNowa marka rozbiła bank. Oto tani SUV, elegancki sedan i miejski hatchback. Ceny hitem