W połowie sierpnia Jan Pawlicki wraz z Janem Pospieszalskim uruchomili na YouTube kanał „Janek Pospieszalski #WARTO”. Rozmowy, choć dotyczą różnych tematów, koncentrują się wokół kwestii związanych z pandemią koronawirusa.
YouTube miał być pierwszym krokiem do rozbudowania marki: Warto.Media. Żeby zebrać środki na rozwój, uruchomiono zbiórkę na serwisie Patronite.pl. Celem było uzyskanie finansowania na poziomie 24 tys. zł miesięcznie.
W ubiegłym tygodniu pojawiła się jednak informacja, że Patronite.pl zablokował możliwość zbierania pieniędzy na medialne przedsięwzięcie Jana Pospieszalskiego i Jana Pawlickiego. Jako powód podaje się negatywną ocenę prezentowanych treści dot. pandemii COVID-19.
“Nie pchamy się tam, gdzie nas nie chcą”
Decyzja ta skłoniła dziennikarzy do podjęcia decyzji o przeniesieniu zbiórki na portal Zrzutka.pl. Informację w tej sprawie przekazano na pośrednictwem mediów społecznościowych.
“Jak wiecie, serwis Patronite ‘naznaczył’ nas lakonicznym komunikatem ‘Rada Naukowa Patronite.pl negatywnie oceniła treści Autora dot. epidemii COVID-19’. Staramy się poznać treść owej oceny, ale cóż… Nie pchamy się tam, gdzie nas nie chcą. Poza tym cenimy sobie niezależność, ponieważ obiecaliśmy Wam jedno: BEZ NACISKÓW, BEZ CENZURY, WSPÓLNYMI SIŁAMI – z Wami!” – napisano na profilu “Janek Pospieszalski #WARTO”.
“Dlatego startujemy na alternatywnej platformie, która oferuje duuużo korzystniejsze warunki, a ponadto nie ingeruje ideologicznie w wolne decyzje osób chcących wspierać wybranych przez siebie beneficjentów” – poinformowano we wpisie.
Rozstanie z TVP
W kwietniu TVP nie wyemitowała programu “Warto Rozmawiać” niezgodnego z narracją rządu dot. epidemii. Program miał niebawem wrócić na antenę. Pod koniec sierpnia Wirtualne Media poinformowały jednak, że program Pospieszalskiego nie powróci do TVP. Sprawę skomentował szef Telewizji Polskiej Jacek Kurski, twierdząc, że dziennikarz „sam się wykluczył”. Pospieszalski odpowiedział w nagraniu zamieszczonym na swoim kanale YouTube.
Czytaj też:
Cenzura w służbie… zdrowiaCzytaj też:
Polacy nie chcą się uczyć od zmarłych? Ekspert ostro o polskich badaniach nad COVID: Kardynalny błąd
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS