A A+ A++

Od trzech dni jednak nie odpowiedziała na nasze pytanie, czy podtrzymuje tę deklarację i kiedy zamierza się z niej wywiązać. Przewodniczący Rady Miasta, Grzegorz Ganowicz nie znalazł czasu, aby odpowiedzieć na pytanie, czy będzie oczekiwał od radnej zrzeczenia się mandatu.

“Sytuacja prawna jest tu bardzo klarowna i ustawa o samorządzie gminnym mówi jasno.” – mówi Jarosław Władczyk, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Osoba wybrana na radnego nie może wykonywać pracy w stosunku pracy w urzędzie gminy, w którym uzyskała mandat oraz wykonywać funkcji kierownika lub jego zastępcy w jednostce organizacyjnej tej gminy. Ustawa ta formułuje generalny zakaz pełnienia przez radnego funkcji kierownika gminnej jednostki organizacyjnej, czy jego zastępcy i jestem przekonany, że pani Dominika Król jest zaznajomiona z tymi przepisami

 – mówi Jarosław Władczyk.

Jeśli radna nie zrzeknie się mandatu, to wojewoda będzie mógł wezwać Radę Miasta do jego uchylenia. Jeśli tak się nie stanie, Michał Zieliński będzie miał możliwość wydania zarządzenia zastępczego, które Dominika Król będzie mogła zaskarżyć do sądu administracyjnego.

Podobne działania podjął były radny Bartłomiej Ignaszewski, który wykorzystując administracyjne procedury i odwołując się do sądów, mandat radnego sprawował jeszcze przez 15 miesięcy od momentu podpisania przez niego umowy z miejską spółką, czego nie wolno mu było zrobić. Na kilka dni przed ostatecznym rozstrzygnięciem sprawy przez Naczelny Sąd Administracyjny, Ignaszewski zrzekł się mandatu i został członkiem zarządu Warty Poznań.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZnana poznańska firma ukarana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
Następny artykułDiablo 4: Gracze odkryli nowe wyzwanie w grze. Co nim jest?