A A+ A++

Firma CloudFerro została laureatem Polsko-Niemieckiej Nagrody Gospodarczej. Wyróżnienie otrzymała za projekt CODE-DE dla Niemieckiej Agencji Kosmicznej DLR.

Polska firma CloudFerro otrzymała pierwszą Nagrodę Gospodarczą od Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Przyznano za wdrożenie chmury obliczeniowej dla platformy CODE-DE, Niemieckiej Agencji Kosmicznej (Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt, DLR).

Kosmiczne wdrożenie

Przypomnijmy, że projekt, za który CloudFerro otrzymało nominację do nagrody, to realizacja wartego ponad 5 mln euro kontraktu na zaprojektowanie, budowę i rozwój nowej chmury obliczeniowej dla platformy CODE-DE. Oferuje ona niemieckim podmiotom publicznym, naukowym i gospodarczym dostęp do danych satelitarnych oraz ich pochodnych w ramach europejskiego programu Copernicus, wraz z możliwością ich przetwarzania w chmurze obliczeniowej.

CZYTAJ TEŻ: Jest polska odpowiedź na zdalną pracę. To biuro na kółkach

– Nagroda jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Szczególnie że dotyczy zaawansowanych technologicznie usług, w szczególności wdrożenia i obsługi chmury obliczeniowej dla jednej z największych w Europie agencji kosmicznych – mówi Maciej Krzyżanowski, prezes CloudFerro.

CZYTAJ TEŻ: Szybka ładowarka do aut elektrycznych. Ma ją polski start-up

CloudFerro tworzy i obsługuje chmury obliczeniowe dla wyspecjalizowanych rynków, m.in. dla europejskiego przemysłu kosmicznego, badań klimatu i nauki. Z jego rozwiązań korzystają firmy i instytucje naukowe, m.in. Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), EUMETSAT, Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych (ECMWF), Mercator Ocean International czy EGI.

CZYTAJ TEŻ: Polski start-up konkuruje ze Škodą na elektryki w Pradze

– Już wygrana w przetargu DLR z naprawdę silną, międzynarodową konkurencją, a następnie realizacja projektu infrastruktury chmurowej dla platformy CODE-DE, były dla nas ogromną nobilitacją. Nagroda to dodatkowe potwierdzenie wysokich kompetencji całego zespołu CloudFerro zaangażowanego w projekt – dodaje Maciej Krzyżanowski.

Satelitarne dane w chmurze

Platforma oferuje ponad 18 PB (petabajtów) danych z satelitów Sentinel i Landsat, które mogą być przetwarzane bezpośrednio w chmurze. CloudFerro wygrało przetarg na jej stworzenie w 2019 r.

CZYTAJ TEŻ: Mycie auta po estońsku – oszczędność czasu i wody

– Na potrzeby realizacji projektu dla DLR stworzyliśmy nowe centrum serwerowe w Niemczech. Dzięki temu dane CODE-DE są przechowywane lokalnie i spełniają wysokie wymagania bezpie … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRMF: Rząd chce wprowadzić zakaz wesel w całej Polsce
Następny artykułGodziny dla seniorów na lotniskach. Przepis może utrudnić życie podróżnym