Niezwykłe emocje w spotkaniu w Białymstoku. Obie drużyny pokazały widowiskowy futbol, najbardziej szalona była końcówka. Świetny mecz!

Piast Gliwice ostatnio jest na fali, w poprzedniej kolejce po świetnym występie rozbił Legię 4-1 więc Jagiellonia na pewno nie była faworytem tego meczu. Piast ma w tym sezonie najmniej ze wszystkich drużyn ekstraklasy goli straconych na wyjeździe – zaledwie trzy. Kolejne trzy stracił w Białymstoku. To spotkanie będzie pamiętane długo!

Piast Gliwice: dobrze naoliwiona maszyna

Pierwszą poważną szansę miała wprawdzie Jagiellonia, ale bramkarz Frantisek Plach wygrał pojedynek sam na sam z Jesusem Imazem. Jednak Piast odpowiedział w sposób najlepszy z możliwych. W 22. minucie gliwiczanie przeprowadzili kontrę wręcz idealną. Odzyskali piłkę na własnej połowie, piłka trafiła do Alberto Torila a Hiszpan z pierwszej piłki natychmiast zagrał na wolne pole do rozpędzonego Arkadiusza Pyrki. Rozpędzony wahadłowy Piasta pędził kilkadziesiąt metrów na bramkę gospodarzy, nie dał się dogonić aż wreszcie pewnym strzałem pokonał bramkarza Xaviera Dziekońskiego.

Piast podwyższył jeszcze przed przerwą. Efektownie w polu karnym piłkę przerzucał Pyrka i został zahaczony. Arbiter Tomasz Musiał nie był pewien jaki werdykt wydać – pomógł VAR: jedenastka! Do rzutu karnego podszedł Damian Kądzior i spokojnym strzałem zdobył drugą bramkę. Ciekawe, że urodzony w Białymstoku  strzelec tego gola debiutował w ekstraklasie właśnie w Jagiellonii, podobnie zresztą jak jego ojciec Robert – 22 lata wcześniej, w 1990 roku.

Piast grał płynnie, z dużą pewnością siebie. Wynik do przerwy się nie zmienił, ciekawa była statystyka strzałów: Jagiellonia oddała ich 12, Piast – 4. Celnych strzałów gospodarzy było 4, ale wszystkie obronił Plach. Statystyka Piasta zupełnie inna – dwa celne strzały, oba w siatce. Dobrze naoliwiona maszyna…

Jagiellonia Białystok zmartwychwstaje

Druga połowa zaczęła się świetnie dla Jagiellonii. Michał Żyro, były gracz Piasta, przewrócił się w polu karnym a sędzia Musiał, po kolejnej konsultacji z VAR – przyznał karnego gospodarzom. Szansę w … czytaj dalej