A A+ A++

Brexit wymierza kolejny potężny cios w imigrantów z UE, którzy żyją i pracują na Wyspach. Jak się okazuje, praca w Wielkiej Brytanii nie jest już dla Polaków i innych obywateli UE. Z najnowszego raportu wynika, że miejsca pracy tysięcy imigrantów z krajów unijnych są poważnie zagrożone.

r e k l a m a





Zobacz także:

Jak informują brytyjskie media, The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) podaje, że miejsca pracy około 176 tys. imigrantów z krajów UE, którzy pracują na Wyspach w branży budowlanej, są zagrożone. Według danych jest to aż 8 procent całej siły roboczej sektora budowlanego.

Nałożenie ograniczeń na imigrantów z UE i odcięcie ich od dotychczasowych praw do pracy oraz pobytu na Wyspach może sprawić, że Wielka Brytania z powodu braku siły roboczej stanie w obliczu kryzysu w budownictwie. Brexit prowadzi bowiem Zjednoczone Królestwo do utraty dostępu do jednolitego rynku i pracowników unijnych.

Dane pokazały, że aż 30 firm budowlanych przyznało, że zatrudnianie pracowników spoza Wielkiej Brytanii ma duże znaczenie dla powodzenia ich działalności. Firmy, których najbardziej dotknie utrata pracowników z UE to te pracujące głównie przy dużych projektach skupionych najczęściej w południowo-wschodniej części Wysp.

Raport RICS podaje, że utrata tej siły roboczej może spowodować, że “niektóre z największych projektów infrastrukturalnych i budowlanych w kraju będą zagrożone”. Rząd planuje ich zastąpić własnymi obywatelami wykształconymi w tej branży, jednak proces stworzenia brytyjskiej kadry może zająć bardzo długo i może nie wystarczyć, by załatać dziurę po pracujących do tej pory swobodnie imigrantach z UE.

Nie tylko imigranci pracujący w branży budowlanej muszą przygotować się na duże problemy. Firmy, które działają między Polską, a Wielką Brytanią, zajmujące się importem polskich produktów także mogą mieć poważne kłopoty. Na Wyspach działa około 30 tys. przedsiębiorstw założonych przez Polaków, a największe problemy z powodu zmiany sytuacji na Wyspach dotykają tych, którzy prowadzą polskie sklepy i sprowadzają polskie produkty.

Paulina Lęcznar / POLEMI.co.uk
Fot.: IR Stone / Shutterstock

Linki sponsorowane



Dołącz do POLEMI na facebooku i BĄDŹ NA BIEŻĄCO!


Warto przeczytać…

Grafika

Grafika

Grafika

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł7 najgłupszych wpadek i błędnych decyzji w historii człowieka (cz. 1)
Następny artykułJak spakować się na wakacje (tylko) w bagaż podręczny