A A+ A++

Program skierowany jest do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, których budynki są przyłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej, korzystają z ciepła sieciowego do celów grzewczych, a ciepłą wodę użytkową pozyskują w oparciu o indywidualne gazowe podgrzewacze wody lub podgrzewacze elektryczne.

Dlaczego warto to zrobić?

Głównymi argumentami przemawiającymi za tym, by zlikwidować indywidualne gazowe ogrzewacze wody, są bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Ciepło sieciowe eliminuje takie zagrożenia jak wybuch czy zatrucie spalinami. Jednocześnie jest rozwiązaniem niezawodnym – ciepła woda o ustalonej temperaturze do mieszkania dociera zawsze. Korzyścią z pozbycia się piecyków gazowych są także oszczędności wynikające z braku kosztów remontów i przeglądów tych urządzeń. Spółdzielnia nie ponosi również wydatków związanych z eksploatacją kominów spalinowych.


Istotne jest także to, że likwidacja piecyków nie musi być finansowana bezpośrednio z kieszeni mieszkańców, ale na przykład z funduszy remontowych. Dodatkowo CEZ Skawina zwraca inwestorowi część wydatków poniesionych na budowę wewnętrznej instalacji ciepłej wody użytkowej. Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą również starać się o premię termomodernizacyjną.

Dobry przykład

Na terenie Krakowa i Skawiny w ciągu ostatnich 16 lat w ramach programu „Ciepła woda bez piecyka” podłączono do miejskiej sieci ciepłowniczej ponad 1000 budynków. W ciągu ostatnich 10 lat ponad 20 spółdzielni mieszkaniowych skorzystało z programu we wszystkich swoich budynkach, a kolejne są w trakcie przygotowań do realizacji. Czy popularność programu zaskakuje? Nie powinna – trudno bowiem nie skorzystać z rozwiązania, które przekłada się na bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców.

Więcej informacji na stronach:

www.cezpolska.pl

www.cieplo-sieciowe.pl

www.cieplodlakrakowa.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNiemcy “uzależnione od importu” z Rosji. Rząd nie chce wprowadzać embarga
Następny artykułZwrot dodatkowych opłat przed wpisaniem hipoteki do księgi wieczystej. Projekt