LKS Poręba Wielka nadal nie traci punktów i pewnie dąży do awansu do Magic Sport A Klasy. Tym razem wygrał z drużyną również mającą szansę na awans czyli rezerwami Brzeziny Osiek.

W 25. minucie Grubka otrzymał prostopadłe podanie, wyprzedził obrońców i z około 13 metrów trafił w samo okienko bramki. W 60. minucie Czapiewski zdobył gola bezpośrednio z rzutu rożnego. W 75. minucie Grubka doszedł wolnej piłki, wyprzedził bramkarza, obrócił się i przelobował go. W 88. minucie po  ładnej akcji Spisaka gola zdobył Zaremba.

,,Wiedzieliśmy, że rywal przyjedzie do nas z mocnym składem. Mecz pierwszej drużyny przełożyli na 11, by wzmocnić skład zawodnikami z okręgówki. My jednak bardzo wierzymy  w swoje umiejętności i nie daliśmy się nastraszyć. Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Mieliśmy bardzo dużo sytuacji bramkowych. Wygraliśmy i udowodniliśmy, że zasługujemy na pierwsze miejsce w tabeli. To nasze dziewiąte zwycięstwo z rzędu czyli najlepszy wynik od wielu lat” – powiedział Krzysztof Ryś, grający wiceprezes LKS Poręba Wielka.

,,Szkoda, bo rywal dwa razy wybijał piłkę z linii bramkowej. Mimo porażki, jestem zadowolony z naszej gry. Graliśmy do końca o dobry wynik” – powiedział Leszek Młocek, trener Brzeziny II Osiek.

Sobota 7 maja LKS Poręba Wielka – Brzezina II Osiek 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Grubka (25.), 2:0 Czapiewski (60.), 3:0 Grubka (75.), 3:1 Kocemba (88.)

Składy:
LKS Poręba Wielka: Krzysztof Ryś, Konrad Ryś, K. Klimczyński, Pawlica, Szczerbowski (72. Tomczyk), Żydzik (63. Węglarz), Sporysz (78. Krawczyk), Płonka (73. Kotara), Kornaś (51. Czapiewski), P. Klimczyński, Grubka. Trener: Damian Pałamarczuk.

Brzezina II Osiek: K. Bies, Płonka (86. J. Bies), Dzierżawa, Domasik, Mydlarz, Majda, Szczeaniak (60. K. Kuźma), Zygmunt (77. P. Kużma), Zaremba, Kocęba, Spisak (70. Sala). Trener: Leszek Młocek.