A A+ A++

Zapaleni gracze z dekadami doświadczenia zapewne kojarzą, czym jest chwyty myszki, w tym m.in. claw grip czy fingertip grip, a dodatkowo wiedzą, który preferują. Jeśli ktoś dopiero zaczyna się interesować tym tematem “na poważnie”, może mu być trudno się w tym wszystkim zorientować. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was ten materiał, w którym dokładnie wyjaśnimy, jakie są najważniejsze i najbardziej znane chwyty myszki, a także, jakie mają znaczenie.

Dzięki temu łatwiej Wam będzie przykładowo kupić odpowiednią myszkę do swoich preferencji. To z kolei wpłynie na komfort grania, a potencjalnie także na wyniki osiągane podczas rozgrywek. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak zaprosić was do dalszej lektury – mamy nadzieję, że zebrane informacje będą dla Was wartościowe!

Czym są chwyty myszki?

Chwyty myszki to różne sposoby, na które można złapać “gryzonia” podczas rozgrywki. Chodzi tutaj głównie o ułożenie palców (m.in. czy leżą one na myszce płasko, czy są uniesione).

Nie można powiedzieć, aby istniał jeden najlepszy chwyt myszki dla wszystkich. Istnieją różne chwyty myszki i to, który jest optymalny, zależy tak naprawdę od danej osoby – tego, co jest dla niej najwygodniejsze, a także tego, jaki nawyk w sobie wyrobiła.

Większość osób nie wybiera chwytu myszki świadomie, tylko podświadomie układa dłoń tak, jak jest im najlepiej. Natomiast, jeśli czuje się taką potrzebę, istnieje opcja zmiany używanego chwytu – trzeba wtedy mocno się pilnować, żeby trzymać myszkę w określony sposób, aż wreszcie wejdzie to nam w nawyk i powinno już przychodzić naturalnie.

Fingertip, claw, palm grip – najważniejsze chwyty myszki, które trzeba znać

W przypadku chwytów myszki dla porządku najczęściej stosuje się angielskie nazwy, czy to w Polsce, czy w innych rejonach świata. Można wyróżnić trzy najważniejsze chwyty myszki, które zdecydowanie warto znać i o których mówi się najczęściej. Są to:

  • Palm grip
  • Claw grip
  • Fingertip grip

Niektórzy wyróżniają też inne chwyty, np. circle grip (w przypadku którego kciuk robi “kółko” z palcem wskazującym) czy rage grip, natomiast są one raczej wyjątkami od reguły i większość osób używa któregoś z t ych trzech głównych gripów.

Przy tym niektórzy używają ich w nieco zmodyfikowanej formie, czyli na przykład mają palce nieco bardziej zgięte lub bardziej wyprostowane niż jest typowe dla danego chwytu. Wszystko zależy od preferencji – trzeba pamiętać, że najważniejszy jest komfort użytkownika.

Palm grip

Palm grip to chwyt myszki, w przypadku którego dłoń leży na myszce płasko (nie dotyka jej niekiedy jedynie niewielki fragment na górze dłoni, a przed palcami). Palce są “wyciągnięte”, na całości dotykają powierzchni myszki (względnie same opuszki palców nieco wystają poza przyciski, w zależności od wielkości myszki i długości palców).

Ten grip zapewnia największą stabilność, ale jednocześnie umożliwia najmniejszy zakres ruchu. Jest najpopularniejszy i przez wielu uważany za najbardziej komfortowy, ale ze względu na ograniczoną kontrolę, nie najlepszy do gamingu.

Claw grip

Claw grip jest chwytem, w którym jedynie dół dłoni i część palców dotykają myszki. Palce znajdujące się na przyciskach nie leżą na myszce płasko, tylko są mocno zgięte, tworząc efekt tytułowych “szponów”.

Można powiedzieć, że jest to uchwyt pośredni. Zapewnia średnią stabilność i zakres ruchów. Daje większą kontrolę i precyzję niż palm grip, ale przy dłuższych posiedzeniach może być mniej komfortowy. Wykorzystują go często gracze.

Fingertip grip

Fingertip girp polega na tym, że cała dłoń “wisi” w powietrzu, a myszki dotykają jedynie końcówki palców (jak równie … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCoraz więcej zainteresowanych służbą w 12. Wielkopolskiej Brygadzie WOT
Następny artykułKryzys w Ekstraklasie. Trener straci pracę drugi raz w sezonie?