A A+ A++
Natalia Rudzińska fot. archiwum prywatne

Natalia cierpi na padaczkę i ciężki rodzaj zespołu Tourette’a. Życie 20-latki z biegiem czasu zmieniało się w pogłębiający się koszmar. Matka dziewczyny błaga o pomoc w powstrzymaniu bezwzględnych chorób.

Natalia Rudzińska i jej mama mieszkały kilka lat w Płocku, jednak ciężka choroba córki sprawiła, że kobiety muszą przemieszczać się od kliniki do kliniki. Dwudziestolatka cierpi na ciężki rodzaj zespołu Tourette’a i padaczkę, które całkowicie obezwładniają dziewczynę.

– Zostałam sama z nieuleczalnie chorą 20-letnią córką. Choruje ona na najgorszą postać zespołu Tourette’a, dystonii, padaczki, zwyrodnienie zwojów podstawnych. Niełatwo jest żyć z takimi chorobami, gdy pod nogami napotykamy ciągle na kłody. Na wyleczenie całkowite nie ma szans, choroba jest nieuleczalna, a w córki przypadku najgorsza postać, próbujemy ją tylko odrobinę ujarzmić, by zmniejszyć jej koszmar na co dzień – opowiada matka Natalii.

Dziewczyna wymaga całodobowej opieki i pielęgnacji.

Natalia od 2013 roku walczy z chorobą. Świat dziewczyny legł w gruzach, mimo że kiedyś była bardzo zdolną osobą. Chciała zostać prawnikiem, pomagać darmowo biednym, pokrzywdzonym przez los. Dziś jednak sama potrzebuje pomocy. Ręce i nogi 20-latki odmawiają posłuszeństwa, ciało ciągle drży, z ust płyną liczne niekontrolowane przekleństwa, a oczy widzą już tylko przez ostrą mgłę.

– Bardzo proszę ludzi dobrych serc nawet o najmniejsze wpłaty, modlitwę i pozytywną energię dla cierpiącej Natalii. Natalia wciąż wierzy w Państwa moc pomagania. Jesteście wspaniali – apeluje matka dziewczyny.

Zbiórkę można wesprzeć na stronie internetowej Pomoc.pl.

Cele zbiórki: leczenie, programowanie stymulatora mózgu, specjalistyczny sprzęt dla niepełnosprawnej osoby, środki higieny, rehabilitacja i dojazdy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Pakiet” dobrych rad dla uczniów podstawówki w Oleśnikach
Następny artykułZrobić dobre wejście