A A+ A++

Fot. Mateusz Mizgiel / IMGW-PIB

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że czeka nas chłodna i deszczowa końcówka sierpnia. Najbliższy tydzień przyniesie temperatury poniżej dwudziestu stopni w wielu regionach kraju. Poniedziałek i wtorek z dużymi opadami w południowej Polsce, najwięcej słońca na północy. W środę nastąpi lekka poprawa pogody, ale tylko na jeden dzień, bo od czwartku będzie zdecydowanie chłodniej.


W poniedziałek pogodnie tylko na północy kraju. W pozostałych regionach zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. Od Śląska po Podkarpacie możliwe burze. Prognozowane sumy opadów do 25 mm, lokalnie do 35 mm w ciągu 12 godzin, w dzień głównie na zachodzie, w nocy na południu i południowym wschodzie. W ciągu dnia jedynie od 16°C, 17°C w Wielkopolsce i na Ziemi Łódzkiej, do 21°C miejscami na północy i 22°C na Dolnym Śląsku. Wiatr wschodni i północny, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h.

We wtorek w północnej połowie kraju zachmurzenie małe oraz umiarkowane i tylko lokalnie możliwy przelotny deszcz. W pozostałej części kraju pochmurnie i deszczowo. W Karpatach i na Podkarpaciu możliwe burze. W południowo wschodniej części kraju opady miejscami mogą być intensywne, do 25 mm.  Temperatura od 15°C do 19°C, cieplej na zachodzie Polski do 20°C, 21°C. Nadal nad morzem wiatr silniejszy,  porywisty. Noc z wtorku na środę chłodna, od 5°C do 10°C, nad morzem do 13°C.

W środę zapowiada się poprawa pogody, więcej słońca, tylko na północy okresami zachmurzy się i przelotnie spadnie deszcz. Od 17°C na wschodzie do 22°C na zachodzie, na Podhalu około 16°C. Na wybrzeżu okresami wiatr dość silny, w porywach do 65 km/h.

Od czwartku do niedzieli utrzyma się deszczowa pogoda, dużo chmur, niewiele słońca. Temperatura od 15°C do 20°C, w dolinach górskich około 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, głównie z kierunków zachodnich i północnych.

źródło: IMGW

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW rocznicę Bitwy pod Komarowem
Następny artykułKampania społeczna AmberOne Autostrady A1 SZANUJMY SIĘ