ChKS Chełm – Czarni Radom 3-1 (25-17, 21-25, 25-22, 25-15)

„Biało-zieloni” po doskonałej grze pokonali we własnej hali, w hicie 3. Kolejki PSL I ligi siatkówki, spadkowicza z Plus Ligi – Czarnych Radom i po trzech kolejkach z kompletem punktów przewodzą, bez względu na wyniki pozostałych meczów, w tabeli rozgrywek.

Początek czwartkowego spotkania w hali MOSiR w Chełmie, to koncertowa gra chełmskiej drużyny, która wyszła na prowadzenie 10-2. Później rywalizacja nieco się wyrównała, ale nasza drużyna ani na chwilę nie pozwoliła gościom nawiązać kontaktu i po popisowej grze w końcówce, wygrała seta 21-17.

Drugiego seta obie drużyny rozpoczęły bardzo skoncentrowane i najpierw trwała walka punkt za punkt, ale później zarysowała się przewaga Czarnych, którzy prowadzili już nawet 10-17. Niesiony wspaniałym dopingiem chełmskiej publiczności ChKS odrobił straty i doprowadził  do wyniku 17-18, ale końcówka seta należała do gości, którzy zwyciężyli do 21.

W trzeciej odsłonie obydwa zespoły przez długi czas znów prowadziły wyrównaną walkę, ale w decydującym momencie nasz zespół włączył „drugi bieg”, odskoczył na cztery punkty (18-14) i pewnie utrzymał przewagę do końca, wygrywając do 22.

Czarni nie zamierzali jednak składać broni i czwartego seta rozpoczęli z wielką determinacją. Jednak na niewiele się to zdało, bo nasz zespół znów szybko wszedł na wyższy poziom, najpierw odskoczył na cztery punkty (14-10), a później kontynuował doskonałą grę, wygrywając ostatecznie seta do 15, a całe spotkanie 3-1.

MVP spotkania został: Łukasz Łapszyński.

Kolejny mecz chełmska drużyna rozegra znowu u siebie, i znowu w czwartek (3 października), a przeciwnikiem będzie kolejny pretendent do awansu – BBTS-u Bielsko Biała. Początek spotkania o 18. JJ