A A+ A++

Pierwszy na świecie sklonowany wilk polarny został zaprezentowany w środę w Harbin Polarland w chińskiej prowincji Heilongjiang. Wilk urodził się w pekińskim laboratorium 10 czerwca, a dopiero 19 września fakt ten ogłosiła pekińska firma Sinogene Biotechnology Co., koordynująca prace.

Klon urodził się w pekińskim laboratorium 10 czerwca. Cała procedura trwał dwa lata. Z 137 embrionów poprawnie rozwinął się tylko jeden.

Komórka dawcy pochodziła z próbek skóry dzikiego wilka arktycznego imieniem Maya, który został sprowadzony do Chin z Kanady i przebywał w parku edukacyjnym Harbin Polarland.

ZOBACZ: Rosjanie chcą sklonować armię antycznych scytyjskich wojowników

Młode w swoim łonie nosiła przez kilka miesięcy matka zastępcza, pies rasy beagle.

Szczenię jest zdrowe 

– Głównym powodem, dla którego sklonowaliśmy Mayę, jest to, że jest to pierwszy arktyczny wilk jaki został sprowadzony do naszego Harbin Polarland w 2006 roku. Po kilku latach, w 2020 roku, kiedy Maya była w wieku 15 lat, miała wiele problemów zdrowotnych z powodu wieku Ponieważ byliśmy bardzo przywiązani do Mayi, chcieliśmy ją jakby odtworzyć, upamiętnić, czyli zachować, więc pomyśleliśmy o użyciu technologii klonowania – wyjaśniała Dai Rui, prezes Harbin Polarland.

Szczenię wilka jest zdrowe i mieszka w parku ze swoją zastępczą matką. – Teraz ta Maya, którą sklonowaliśmy, żyje i ma się dobrze w Polarlandzie i jest w normalnym stanie pod każdym względem, niczym nie różni się od dzikiego wilka polarnego w jej wieku – dodała prezes. 

laf/AP/Reuters

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSztab szkoleniowy reprezentacji uda się na zgrupowanie do Arłamowa
Następny artykułLEGIONOWSKI. Już jutro (1 października) NOC BIBLIOTEK – “To się musi powieść”