A A+ A++

Władze Chin nakazały platformom internetowym dokładne kontrolowanie tego, w jaki sposób osoby poniżej 18 roku życia korzystają z serwisów streamingowych. Jest to związane z regulacjami zapowiedzianymi jakiś czas temu przez Pekin.

Rząd w Chinach jakiś czas temu ogłosił usprawnienie przepisów mających chronić młodzież przed negatywnymi skutkami korzystania z internetu. Pekin oficjalnie walczy z uzależnieniem nieletnich od sieci oraz gier, ale opinie odnośnie tego pomysłu są różne. Państwo Środka zobowiązało platformy internetowe do wzmocnienia kontroli, która ma powstrzymać nieletnich użytkowników przed dawaniem napiwków streamerom lub bezpośredniego prowadzenia transmisji na żywo jeśli nie mają oni zgody prawnego opiekuna. Usługodawcy będą musieli także pilnować godzin, w ramach których niepełnoletnie osoby mogą oficjalnie korzystać z platform streamingowych. Dostęp do tych serwisów będzie blokowany o godzinie 22:00 czasu lokalnego.

Władze Chin zobowiązało platformy internetowe do egzekwowania wprowadzonych przepisów. W ramach regulacji niepełnoletni użytkownicy mogą korzystać z serwisów streamingowych do 22:00 czasu lokalnego.

Docelowo system ma automatycznie odcinać dostęp kontom należącym do osób poniżej 18 roku życia. Na razie nie wiemy, jak dokładnie serwisy mają egzekwować i kontrolować cały proces. Wśród najbardziej znanych platform z transmisjami na żywo w kraju znajdują się ByteDance’s Douyin, chiński odpowiednik TikToka, Kuaishou (1024.HK), Bilibili wspierany przez Alibaba (9626.HK), a także Huya (HUYA.N) i Douyu, które są wspierane przez Tencent Holdings. Za wprowadzenie nowych regulacji odpowiada Krajowa Administracja Radia i Telewizji Chin. Jest to część szerszej kampanii prowadzonej przez Partię związanej z graczami i użytkownikami mediów społecznościowych w Państwie Środka, która ma miejsce od 2019 roku.

Narodowy Departament Radia i Telewizji Chin przyznał kilka miesięcy temu, iż “przez pewien czas problemy takie jak chaotyczne transmisje na żywo w internecie i uzależnienie nastolatków od gier budziły powszechne obawy społeczeństwa, więc należało podjąć skuteczne środki”. Co ciekawe zdaniem analityka Daniela Ahmada z Niko Partners chińskie platformy streamingowe, takie jak Huya, DouYu i Bilbili, promują transmisję na żywo nielicencjonowanych gier. Cóż Chiny znane są ze stosowania różnych ograniczeń, przez które życie nie tylko graczy nie jest łatwe.

Zobacz także:





Obserwuj nas w Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUkraiński bohater Ihor Bedzaj zginął w walkach z Rosjanami
Następny artykułObchody 77. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Elblągu. “Nigdy więcej wojny!”