A A+ A++

Fot. powyżej: Unsplash / NordWood Themes / FLY:D / Beazy

Chińczycy wprowadzają do sprzedaży smartfon, którego nie można zhakować. Zapewne wiele osób teraz się uśmiechnie – w końcu, ile to już razy słyszeliśmy o zabezpieczeniach niemożliwych do złamania, a rzeczywistość szybko weryfikowała ten fakt. Ale w tym przypadku sprawa wygląda naprawdę poważnie, bo nowe urządzenie Chińczyków używa w szyfrowaniu technologii kwantowej.

Tianyi No 1 2022 to smartfon opracowany przez firmę QuantumCTeck, wprowadzony do oferty przez China Telecom. Zawiera on moduł wykorzystujący technologię kwantową. Zjawisko superpozycji kwantowej jest stosowane w tworzeniu i dystrybucji kluczy szyfrujących specjalny tryb komunikacji zwany „Tianyi Quantum HD Secret Call”.

Kiedy użytkownik inicjuje czat zabezpieczony kwantowo, tajny klucz zostaje wygenerowany, aby zweryfikować jego tożsamość. Po weryfikacji sieć kwantowa wygeneruje nowy klucz w czasie rzeczywistym, aby zaszyfrować dane głosowe. Klucz jest generowany losowo, trudny do złamania i usuwany natychmiast po nawiązaniu połączenia. – Zhang Rutong, inżynier z QuantumCTeck

Według informacji dostępnych w serwisie GamingSym Tianyi No 1 2022 to ewolucja modelu z 2021 roku (Tianyi No 1 2021). Ma posiadać ekran o przekątnej 6,5 cala, 6/8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Oparty ma być na procesorze Unisoc Tanggula T770 wyprodukowanym w procesie 6 nm.

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – tvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTarnów: w kościelnym magazynku odkryto model sarkofagu św. Jadwigi z katedry na Wawelu
Następny artykułCieszyn: Przytulisko dla kotów otwiera drzwi