A A+ A++

Towarzystwo Sportowe Chemik Kędzierzyn-Koźle na trwale wpisał się w historię lokalnego sportu. W tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia. Z tej okazji stworzono film dokumentalny „Między nami jest chemia”.

W sobotę 29 października 2022 roku na uroczystości w Hotelu Solidaris spotkali się działacze, zawodnicy, rodzice i sympatycy Towarzystwa Sportowego Chemik Kędzierzyn-Koźle, które w tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia. Spotkanie było związane z przedpremierą filmu dokumentalnego o klubie „Między nami jest chemia”, zrealizowanego przez telewizję regionalną TVP 3 Opole.

Podczas uroczystości wręczono podziękowania i pamiątkowe złote spinki prezydent Sabinie Nowosielskiej, staroście Pawłowi Masełko, rodzicom zaangażowanym w bezinteresowną pomoc klubowi oraz sztabowi trenerskiemu, który rozwija pasje i umiejętności adeptów Akademii Piłkarskiej. Zaprezentowano również unikatowe stroje piłkarskie, stworzone specjalnie z okazji jubileuszu klubu.

W klubie działają obecnie dwie sekcje: piłkarska, która skupia 12 zespołów dziecięco-młodzieżowych oraz sekcja bokserska, złożona z dwóch grup: dziecięco-młodzieżowej i młodzieżowo-dorosłej.

Prężnie działająca Akademia Piłkarska Chemik Kędzierzyn-Koźle pod Patronatem Grupy Azoty ZAK S.A wspierana przez Urząd Miasta Kędzierzyn–Koźle, skupia wokół siebie ponad 200 zawodników od 4 do 21 lat. Grupy dziecięce w drodze turniejów selekcyjnych dostały się do wojewódzkich rozgrywek Ozpn Bawi Nas Piłka, gdzie rozwijają swoje umiejętności na najwyższym szczeblu. Właśnie rozwój umiejętności sportowych i mentalnych trenerzy uznają na tym etapie za najbardziej istotny.

W 2021 rocznik 2012 wygrał finał Tauron Cup i bilet na Maltę, w tym roku na etapie rozgrywek do tej pory awansował do finału, który odbędzie się 11 listopada w Krakowie. W sekcji bokserskiej Dominik Przywara jest wicemistrzem Polski juniorów, ogromne sukcesy osiągają również bracia Krysiak. Klub obecnie jest na etapie „zielonej gwiazdki” w certyfikacji szkółek piłkarskich w Polskim Związku Piłki Nożnej i z powodzeniem go utrzymuje.

Film dokumentalny powstawał przez 12 miesięcy i jest dziełem 3-osobowej ekipy pod kierownictwem redaktora Jakuba Trzaski. Stanowi odzwierciedlenie tego, jak rozwijał się klub na przestrzeni lat, jak się zmieniał w oczach zawodników, trenerów, pracowników i kibiców. Jest nie tylko historią klubu, jest sposobem życia dla ludzi zaangażowanych w jego rozwój.

Premiera filmu dokumentalnego jest zaplanowana na niedzielę 30 października 2022 roku o godzinie 19.10 na antenie TVP 3 Opole.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCo za poza Barbary Kurdej-Szatan. Ale coś poszło chyba nie tak
Następny artykuł5 rad, które pomogą znaleźć atrakcyjną pracę w Gliwicach