A A+ A++

Ekspedientki z perfumerii w Kętach znalazły list desperatki, która pisała, że chce popełnić samobójstwo. Młoda kobieta otrzymała pomoc.

Po odnalezieniu w sklepie listu, kobiety zadzwoniły pod numer alarmowy 112. Policjantom, którzy po chwili byli w perfumerii, przekazały, że młoda dziewczyna kupowała żyletki.

„Na podstawie analizy treści listu policjantom udało się ustalić personalia autorki – 19-letniej mieszkanki Kęt” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.

Mundurowi skontaktowali się z rodziną nastolatki i wezwali do jej domu ratowników medycznych. Młodą kobietę zespół ratownictwa medycznego (ZRM) przetransportował na leczenie do Szpitala Powiatowego w Oświecimiu.

„Podziękowania za prawidłową reakcję należą się ekspedientkom, które nie  zlekceważyły treści listu i w obawie o życie dziewczyny natychmiast powiadomiły policję. Dzięki zgłoszeniu policjanci mogli podjąć interwencję, poprzez którą osoba w depresji w porę uzyskała pomoc” – ocenia Małgorzata Jurecka.

Jesteś w kryzysie? Policja radzi

Policjanci niejednokrotnie pomagają mieszkańcom w trudnych sytuacjach życiowych. Najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków, udzielających wsparcia w kryzysie.

Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod bezpłatnym numerem telefonu 800 70 2222. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym.

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka działa pod numerem telefonu 800 12 12 12. To bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów ze wsparciem psychologicznym w sytuacji kryzysu. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej.

Pomocą w kryzysowych sytuacjach służą również pracownicy Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji Itaka pod nr 22 484 88 01. Szczegółowe informacje na stronie Stop Depresji.

 


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Nowa Škoda Enyaq Coupé. Mój elektryczny SUV” – ruszyła kampania
Następny artykułMinisterstwo pokazuje liczby zielonej strategii