A A+ A++

materiał partnera

Wybór odpowiednich elektronarzędzi ma ogromny wpływ na szybkość zakończenia prac remontowych. W końcu to właśnie przy ich pomocy będą cięte materiały, wykonywane otwory w betonie czy wyburzane ściany. Zadania te wymagają przede wszystkim wydajności i oraz niezawodności od używanego sprzętu. Dlatego też, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek podczas remontu, warto nieco zainwestować i od razu postawić na dobrej klasy elektronarzędzia marki Makita.


Cena elektronarzędzi niemal zawsze idzie w parze z ich jakością

Rosnące ceny materiałów budowlanych wymagają od inwestorów chcących samodzielnie odświeżyć wygląd swojego domu lub mieszkania szukania oszczędności w każdym możliwym aspekcie remontu. Trudno się zatem dziwić, że jednym z pierwszych instynktów jest chęć zakupienia możliwie jak najtańszych elektronarzędzi. Niestety, zazwyczaj nie jest to najlepszy pomysł…

Dlaczego? Otóż tanie sprzęty, produkowane dla sieci dyskontów budowalnych lub spożywczych pozostawiają wiele do życzenia. Na ogół dotyczy to kwestii wątpliwej jakości materiałów użytych do ich produkcji, niskiej precyzji spasowania kluczowych elementów, a także stosowania awaryjnych układów elektronicznych. W końcu ich niska cena nie bierze się znikąd.

W efekcie często okazuje się, że sprzęt zakupiony w sieci dyskontów potrafi się zepsuć w już w trakcie pierwszego użycia. Owszem, jest on objęty gwarancją, jednak sama procedura jej rozpatrzenia, a następnie późniejszej wymiany, trwa zazwyczaj około 3 – 4 tygodni. Jest to czas, w którym prace remontowe dosłownie zatrzymują się w miejscu, tym samym skazując inwestora na zakup kolejnego narzędzia lub przeczekanie do momentu uznania gwarancji.

Zatem jak uchronić się przed taką sytuacją? Najlepiej od razu zainwestować w sprzęt dedykowany profesjonalistom. Dobrym tego przykładem może być japońska marka Makita, której charakterystyczne elektronarzędzia błękitnego koloru można znaleźć w walizkach znacznej części firm budowlanych oraz profesjonalnych ekip remontowych. Słyną one z wprost legendarnej niezawodności, dzielnie działając po kilkanaście godzin dziennie w warunkach wysokiego zapylenia oraz wilgoci.

Warto też dodać, że elektronarzędzia Makita sprzedawane przez autoryzowane sklepy internetowe mogą zostać objęte przedłużoną, 3-letnią gwarancją producenta. W tym celu wystarczy tylko wypełnić krótki formularz i cieszyć się pełnym wsparciem w razie awarii sprzętu. Przedłużona gwarancja na elektronarzędzia Makita jest całkowicie darmowa i zapewnia bezpłatną wymianę wadliwego urządzenia lub pełen zwrot środków.

Wysoka wydajność, pozwoli szybciej zakończyć prace remontowe

Wspominając o markowych elektronarzędziach, nie można zapomnieć o ich wydajności. Do produkcji wielu sprzętów marki Makita wykorzystuje się nowoczesne silniki bezszczotkowe BLDC. Są one całkowicie pozbawione węglowych szczotek, dzięki czemu generują dużo mniejsze straty energetyczne. W efekcie silniki BLDC są w stanie wygenerować znacznie większą moc, przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia prądu.

Jest to świetna informacja dla osób zainteresowanych zakupem urządzeń zasilanych akumulatorowo, w których to czas działania na jednym naładowaniu jest jednym z kluczowych parametrów technicznych. Bezszczotkowe elektronarzędzia Makita napędzane silnikami BLDC są nawet o 50% bardziej efektywne od porównywalnych sprzętów wyposażonych w tradycyjne motory szczotkowe.

Silniki bezszczotkowe mają też mniej ruchomych elementów, co bezpośrednio przekłada się na ich wyższą żywotność. W połączeniu z zaawansowanymi systemami elektronicznymi umożliwia to precyzyjne dobranie prędkości roboczej urządzenia, jednocześnie chroniąc je przed przegrzaniem się podczas wyjątkowo intensywnej pracy.

Profesjonalne elektronarzędzia to nie tylko wysoka wydajność, lecz również bezpieczeństwo użytkowania

Podczas remontu, gdzie każdy szczegół ma znaczenie, a bezpieczeństwo osoby korzystającej z elektronarzędzi powinno być priorytetową kwestią. Dlatego też profesjonalne sprzęty wyposażone są w szereg zabezpieczeń, które mają chronić użytkownika zarówno przed nieprzewidzianymi wypadkami, jak i również jego błędami – w końcu nie każdy zajmuje się remontami zawodowo.

W szczególności należy tutaj wymienić systemy takie jak AFT (Active Feedback sensing Technology), które stosowane są w szlifierkach kątowych Makita. Jest to specjalny układ czujników, który w przypadku nagłego zablokowania tarczy tnącej samoczynnie odcina jej zasilanie i wysprzęgla jej napęd. Pozwala to znacząco zminimalizować potencjalnie niebezpieczne szarpnięcie sprzętu i redukuje ryzyko rozerwania założonej do urządzenia tarczy.

Zdecydowana większość szlifierek kątowych Makita jest też fabrycznie wyposażana w zabezpieczenie przed samoczynnym rozruchem w przypadku utraty zasilania. Może być to m.in. wyłączenie urządzenia z gniazdka, wyjęcie z niego akumulatora lub wybicie korków w mieszkaniu. Dzięki zabezpieczeniu przed samoczynnym rozruchem po przywróceniu zasilania szlifierka kątowa nie uruchomi ponownie silnika do momentu manualnego zresetowania położenia włącznika napędu.

Na pochwałę zasługują również rozwiązania pokroju Makita AVT (Anti Vibration Technology). Są to specjalnie zaprojektowane przekładnie wyposażone w przeciwwagi, których zadaniem jest ograniczenie wibracji przenoszonych na dłonie korzystającej z urządzenia osoby. Jest to szczególnie ważne w przypadku młotowiertarek SDS Plus oraz SDS Max, pozwalając znacząco zminimalizować zmęczenie oraz ryzyko kontuzji podczas kucia i wiercenia otworów w twardych materiałach budowlanych.

Podobne tematy:

Najnowsze:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBędzie remont drogi w m.Lipie Góry.
Następny artykułSejm powołał komisje stałe. Nie wszyscy opolscy posłowie się w nich znaleźli