O autorze
Jeśli zastanawiasz się nad uruchomieniem strony internetowej własnej firmy czy związanej ze swoim hobby, warto sprawdzić ofertę firmy nazwa.pl. Od niedawna działają tu superszybkie serwery oparte o wydajne procesory i dyski Intel, dzięki którym popularne aplikacje ładują się wielokrotnie szybciej niż na hostingach konkurencji.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą nazwa.pl
Szybkie serwery są tu dostępne dla każdego. Oznacza to, że jeśli już jesteś klientem nazwa.pl, korzyści płynące z większej wydajności możesz czerpać już teraz. A są one niemałe. Jak wykazał test aplikacji WordPress, przeprowadzony w połowie lutego, serwery nazwa.pl potrzebują na wygenerowanie strony niecałe 0,05 sekundy, czyli odczuwalnie mniej niż inne hostingi.
W praktyce oznacza to, że użytkownicy odwiedzający twoją stronę internetową szybciej zobaczą jej zawartość. Ułamki sekund mogą się wydawać z pozoru nieistotne, jednak dynamiczny rozwój infrastruktury sieciowej i łącz światłowodowych sprawiają, że klienci mają coraz większe wymagania i po prostu należy im sprostać, by nie stracić pozycji na rynku.
Szybkość ładowania stron jest też jednym z czynników uwzględnianych przez Google podczas ustalania hierarchii wyników wyszukiwania, a jak wiadomo, im wyżej, tym większa szansa na zainteresowanie odbiorców swoją witryną.
Do tego dochodzi jeszcze kłopot obciążenia serwerów, ale i z tym nazwa.pl sobie radzi. Kluczem do sukcesu jest dynamiczne przydzielanie zasobów.
Hosting i jego możliwości
Decydując się na stworzenie i umieszczenie w sieci własnej strony, należy się liczyć z wieloma dylematami, a kwestia wyglądu witryny z czasem może się okazać najmniej absorbującym z nich. Aby ułatwić zadanie od strony technicznej, nazwa.pl oferuje szereg dodatkowych funkcjonalności i usług, które pomagają postawić pierwsze kroki na etapie konfiguracji i późniejszego korzystania ze swojego hostingu.
Już w przypadku podstawowego pakietu Hosting Cloud Basic, oprócz funkcjonalnego hostingu bez limitu transferu, użytkownik dostaje dostęp do profesjonalnego wsparcia działającego 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Do tego dochodzi możliwość skorzystania z dodatkowych usług i aplikacji.
Wśród nich można znaleźć narzędzie do automatycznego, okresowego uruchamiania programów na serwerze. Można je wykorzystać na przykład do regularnego zaprowadzania porządku wśród plików lub tworzenia kopii zapasowych. To znaczna oszczędność czasu, a w dłuższej perspektywie także pieniędzy, gdyby tym samym miał się zajmować ręcznie administrator.
Inną istotną funkcją hostingu nazwa.pl jest rozszerzona ochrona DoS i DDoS. W praktyce chodzi o analizę ruchu w czasie rzeczywistym i wykrywanie sytuacji, w których liczba odwiedzin na stronie jest nienaturalnie duża, co często jest efektem ataku. Narzędzia automatycznie wykrywają takie sytuacje i blokują połączenia, by strona działała bez zarzutu i opóźnień.
Do atutów hostingu nazwa.pl należy także zaliczyć obsługę poczty elektronicznej z poziomu przeglądarki, wiadomości można bowiem odczytywać i wysyłać poprzez aplikację webową. Problemem nie jest obsługa większych załączników, co może być kluczowe szczególnie w przypadku firm, w których częściej przesyła się wielkie arkusze kalkulacyjne, grafiki i inne istotne dokumenty.
Infrastruktura gotowa na próbę czasu
Chociaż na rynku dostępnych jest wiele firm oferujących hosting, myśląc przyszłościowo, zdecydowanie warto sprawdzić ofertę firmy nazwa.pl. Rozbudowana oferta i superszybkie serwery bazujące obecnie na 16-wątkowych procesorach Intel Xeon i dyskach Intel Optane to gwarancja, że także za kilka lat wszystko będzie działać szybko i bez zarzutów.
Czytelnicy dobreprogramy.pl mogą teraz aktywować za darmo usługę Hosting Cloud na okres 90 dni. Wystarczy tylko przy zamówieniu na na stronie https://www.nazwa.pl/ wybrać opcję Voucher i wpisać poniższy kod rabatowy:
cq36-6385-8955
Termin ważności kodu rabatowego: 02.05.2020r
Powyższy artykuł powstał przy współpracy z firmą nazwa.pl
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS