Na początku sierpnia w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Paulina Hennig-Kloska, szefowa resortu klimatu zasugerowała wprost, że utrzymanie ceny maksymalnej dla gospodarstw domowych może być konieczne dla stabilizacji rynku energii w 2025 r. – Taka decyzja będzie jednak zależała od sytuacji rynkowej w drugiej połowie bieżącego roku – mówiła w rozmowie opublikowanej 5 sierpnia.
Decyzja o mrożeniu i osłon coraz bliżej
Kilkanaście dni później, w telewizyjnym wywiadzie w Polsat News, minister przypomniała, że w jednym z wariantów, który będzie ona rekomendować na wypadek utrzymywania dalszych wysokich cen, taryf, będzie utrzymanie osłon dla obywateli. Zastrzegła, że ostateczną decyzję podejmie rząd, bo sytuacja budżetowa jest trudna. – Niemniej wierzę, że jakieś środki na osłonę dla obywateli się znajdą – dodała w rozmowie 12 sierpnia.
Następnego dnia w tej samej stacji gościł minister finansów Andrzej Domański, który już wprost zasugerował, że rozwiązania osłonowe dotyczące cen energii znajdą się w projekcie budżetu na 2025 r. – Wczoraj spotkałem się z panią minister klimatu i rozmawialiśmy m.in. o cenach energii na 2025 rok i potencjalnych rozwiązaniach osłonowych. Wiemy, że ceny naszej energii są bardzo wysokie, ale dziś jest potrzebna przede wszystkim transformacja energetyczna. (…) Będą konkretne rozwiązania zawarte w budżecie na rok 2025 – powiedział 13 sierpnia Domański w Polsat News.
Czytaj więcej
Ceny prądu od lipca
Od 1 lipca br. do końca roku obowiązuje nowa cena maksymalna za energię elektryczną dla gospodarstw domowych — 500 zł za MWh netto, bez wzglę … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS