A A+ A++

Budowa pasywnego budynku to bez wątpienia sztandarowa inwestycja dla całej gminy. Takiego miejsca w samym Czarnocinie oraz w całym rejonie nigdy nie było. 

To chyba najszczęśliwszy dzień w moim życiu wójta gminy. To niezwykle ważne zadanie. To nie tylko widoczny piękny budynek. Spełniła się także idea dla której podjęliśmy się tego zadania. To jest i będzie miejsce dla mieszkańców pod każdym względem. W EkoSferze jest miejsce dla najmłodszych, dla młodzieży, dla seniorów. Będą mogli brać tutaj udział w różnorodnych zajęciach. Swoje miejsce mają już tutaj np. nasze wspaniałe zespoły folklorystyczne. Tu będzie centrum naszego życia. Ja określam to jako serce gminy, które będzie w tym miejscu biło przez kolejne dziesięciolecia – wskazywał wójt gminy Czarnocin Roman Miksa. 

Budynek został oddany do użytku już jakiś czas temu. Powoli zadomawiają się w nim już instytucje, które będą tu działać, m.in. ośrodek pomocy społecznej czy biblioteka. 

Różnica jest ogromna. Nasza poprzednia biblioteka była malutka i zimna. Latem musiałam tam nawet siedzieć w sweterku, co wzbudzało dużo zdziwienie. Tutaj jest bardzo duża przestrzeń. Mamy gdzie układać książki. Możemy chodzić między półkami, a wcześniej takiej możliwości nie było. Regały były wysokie i strach było kogokolwiek tam wpuścić. Jest o wiele lepiej i już zauważyliśmy tendencję zapisywania się nowych czytelników. W ciągu tego miesiąca zapisało się już około 20 osób. Myślę, że do końca tego roku będziemy mieli już pół tysiąca czytelników – mówiła Klaudia Lasota, pracująca w bibliotece w Czarnocinie.

W sobotę oficjalnego przecięcia wstęgi oprócz wójta Czarnocina dokonali także m.in. poseł Grzegorz Lorek oraz wicemarszałek Zbigniew Ziemba. Potem był czas na zwiedzanie budynku oraz wspólny toast i pamiątkowe zdjęcia. 

Inaugurację EkoSfery połączono ze “Świętem kultury ludowej w Dolinie Wolbórki”. Wystąpiły lokalne zespoły, a całość zwieńczył występ zespołu “Śląsk”.

Koszt budowy EkoSfery to 7 milionów złotych, ale gmina zapłaciła zaledwie dziesięć procent tej kwoty, ponieważ resztę pokryło pozyskane dofinansowanie. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTramwaje Olsztyn. Nowa organizacja ruchu: skrzyżowanie Wilczyńskiego z Krasickiego
Następny artykułSainz już świętuje