Remont Centralnej Sterylizatorni trwał od końca zeszłego roku. Został on zakończony tuż przed wybuchem epidemii stąd niemożliwe było oficjalne jej otwarcie. Sterylizatornia już działa i jest najmłodszym “dzieckiem” ostrowskiego szpitala.
CZYTAJ: Powstaje nowa Centralna Sterylizatornia. “Wychodzimy spoza ram szpitala powiatowego”
Remont zakończył się tuż przed wybuchem epidemii w Polsce więc niemożliwe było oficjalne jej otwarcie. Sterylizatornia jednak już działa pełną parą. – W obecnej sytuacji epidemiologicznej to szczególnie ważne i potrzebne miejsce. Mało ludzi, nawet z pracowników szpitala tu trafia. Ale bez steryzlizacji trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie wszystkich zabiegowych oddziałów. Tu m.in. dezynfekujemy też wszystkie uszyte społecznie maseczki – informuje Paweł Rajski, starosta ostrowski.
Koszt tej inwestycji to ponad 5,2 mln zł. 2,5 mln to środki szpitala. – 1,5 mln zł przekazaliśmy z budżetu powiatu, a kwotę 1,2 mln otrzymaliśmy z rezerwy Premiera – dodaje Rajski.
CZYTAJ TEŻ: Posterunek w Zdunach ponownie otwarty. W Krotoszynie zakażonych jest 25 policjantów
Sterylizatornia w ostrowskim szpitalu powstała jeszcze w latach 80-tych XX wieku i musiała przejść generalny remont. To tam dezynfekowane są wszystkie narzędzia oraz aparatura wykorzystywana podczas zabiegów i operacji. Czas takiej dezynfekcji to nawet pięć godzin.
Teraz trójsektorowa, nowa centralna sterylizatornia nie tylko zwiększa powierzchnię, ale jest wyposażona w specjalistyczny sprzęt do dezynfekcji szwedzkiej produkcji robiony na zamówienie. Ponadto projekt pomieszczenia wzorowany jest na sterylizatorniach funkcjonujących w szpitalach wojewódzkich czy specjalistycznych.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS