A A+ A++

S&P 500 atakował wczoraj poziomy swoich szczytów z września i grudnia ub.r. (+0,25 proc.), ale na razie nie zdołał przełamać tych poziomów. Najwyższy poziom od września ub.r. osiągnął pod koniec minionego tygodnia najwyższy poziom od września ub.r. (+0,95 proc.). Średnia przemysłowa Dow Jonesa pozostawała poniżej poziomu swoich tegorocznych lokalnych maksimów (+0,08 proc.). Spadki przeważały dziś rano na rynkach akcji Azji i Oceanii. Największy – -2,73 proc. – notował Hang Seng, który w zeszłym tygodniu osiągnął najwyższy poziom od marca ub.r. Jednym z nielicznych wzrostowych wyjątków był tajwański Taiex, który podskoczył dziś w górę o 3,76 proc. do najwyższego poziomu od czerwca ub.r.

Na europejskich rynkach akcji lekko przeważały na początku pierwszej sesji nowego tygodnia spadki (DAX -0,58 proc., CAC 40 -0,6 proc. ok. godz. 9:45).

Dosyć słaby był na początku poniedziałkowej sesji polski rynek akcji (WIG-20 -0,93 proc. ok. godz. 9:45). Spadały dziś rano również pozostałe główne indeksy GPW oraz wszystkie indeksy sektorowe. Wśród składników sWIG-u swe nowe cykliczne maksima ustanowiły dziś kursy akcji spółek Cognor Holding, Creeepy Jar oraz Playway.
Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych polskiego rządu osiągnęła wczoraj najniższy poziom od sierpnia ub.r., ale dziś rano rosła (5,829 proc.). Również lekko rosła rentowność 10-latek rządu Stanów Zjednoczonych (3,529 proc.).

Cena kontraktów na gaz ziemny w USA (Henry Hub) na NYMEX-ie spadała dziś rano o 6,39 proc. osiągając najniższy poziom od kwietnia 2021. Lekko taniały dziś rano ok. godz. 9:30 kontrakty na ropę naftową (WTI -0,74 proc., Brent -0,83 proc.). Cena kontraktów na węgiel kamienny w Rotterdamie osiągnęły w piątek najniższy poziom od stycznia 2022, ale zakończyły sesję wzrostem o 2,78 proc.

Kurs EUR/USD utrzymywał się poniżej poziom 1,09 (+0,21 proc. ok. godz. 9:20). Kurs USD/JPY utrzymywał się minimalnie poniżej poziomu 130 JPY.

Polski złoty wykazywał dziś rano niewielkie zmiany (EUR/PLN -0,01 proc., USD/PLN -0,17 proc. ok. godz. 9:25).
Kurs Bitcoina względem amerykańskiego dolara wzrósł w niedzielę do najwyższego poziomu od sierpnia ub.r., ale dziś korygował się o 0,53 proc. (ok. godz. 9:20).

Nadchodzi globalne ochłodzenie
Sentyment ważony ryzykiem recesji
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Szóstka” w Lotto padła w Prostkach
Następny artykułSąd zmusił ich do wyznania prawdy. TVP zapłaciła artystom za charytatywny koncert dla Ukrainy