A A+ A++
fot. materiały prasowe

Chcesz, aby Twoje mieszkanie zachwycało wyjątkową estetyką? Szukasz materiału dekoracyjnego, który wprowadzi elegancję i charakter? Postaw na cegłę – ponadczasowy element, który od wielu kilku lat króluje zarówno w klasycznych, jak i najbardziej ekskluzywnych projektach wnętrz!

Cegła na ścianie – dlaczego warto na nią postawić?

W poszukiwaniu inspiracji na wnętrze najczęściej zaglądamy na portale wnętrzarskie lub do social mediów. A tam, jak zapewne część z Was już zauważyła, prym wiodą aranżacje z udziałem materiałów naturalnych. Do tego grona zalicza się oczywiście tytułowa cegła. Inwestorzy zdobią nią całe ściany lub akcentują wybrane strefy, kreując we wnętrzu niepowtarzalny klimat. Oprócz wyjątkowego, historycznego designu na uwagę zasługują kwestie praktyczne, w tym odporność na uszkodzenie, świetne właściwości izolacyjne, przyjazność dla środowiska czy łatwość w utrzymaniu.

Cegła ozdobna – z jakimi stylami wnętrz najlepiej się komponuje?

Zdaniem ekspertów z dziedziny aranżacji wnętrz, cegła jest kluczowym elementem wystroju industrialnego, loftowego, wiejskiego oraz skandynawskiego. Choć świetnie doskonale sprawdza się w tych stylach, jej potencjał wykracza daleko poza te granice. Przy odpowiednim podejściu można ją wkomponować w aranżacje nowoczesne, vintage, eklektyczne, a nawet glamour. Przemawia za tym szeroka gama kształtów, struktur i kolorów, która nadaje cegle status uniwersalnego materiału ściennego. Dzięki tej wszechstronności możliwe jest tworzenie wyjątkowych przestrzeni, które nie tylko harmonijnie wpasowują się w dominujący styl wnętrza, ale także odzwierciedlają indywidualne upodobania i charakter właścicieli.


Cegła cięta na płytki – co należy o niej wiedzieć?

Czy wiesz, że terminy typu „cegła rozbiórkowa” czy „stara cegła” w aranżacji współczesnych wnętrz zazwyczaj sprowadza się do użycia jedynie ich fragmentów? Mogą to być zarówno zewnętrzne (chropowate), jak i pochodzące ze środka (gładkie) części omawianego materiału. W praktyce rozwiązanie to ma szereg zalet, przez co cegły z betonu i gipsu stają się tak naprawdę coraz mniej popularne…

Przede wszystkim taki format cegiełek wewnętrznych pozwala uzyskać efekt prawdziwego ceglanego muru, porównywalny z odkryciem cegieł w starej kamienicy. Co więcej, płytki z cegły rozbiórkowej – bo pod taką nazwą zazwyczaj występują – można z powodzeniem stosować w niemal każdym budynku i na każdym metrażu. Nie obciążają konstrukcji, a w małych pomieszczeniach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota, stanowią jedyną sensowną opcję.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNBA: Celtics, Heat i Warriors powalczą o wolnego gracza
Następny artykułUkraińcy szkolą się na polskich czołgach w Świętoszowie