A A+ A++

– CBA informuje:

Funkcjonariusze katowickiej Delegatury CBA prowadzą śledztwo w sprawie przyjmowania i udzielania korzyści majątkowych i osobistych przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Postępowanie jest prowadzone wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Częstochowie. Do tej sprawy zatrzymano dzisiaj byłego Zastępcę Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach oraz przedstawiciela jednej ze śląskich spółek. Jak ustalono w trakcie śledztwa spółka dostarczała piasek na budowę jednego z odcinków autostrady A-1 Pyrzowice – Woźniki.

Zgromadzony w sprawie materiał wskazuje, że w 2016 r. urzędnik przyjmował korzyści majątkowe w zamian za przyspieszenie wydania korzystnej dla tej spółki decyzji administracyjnej dotyczącej zagospodarowania odpadów składowanych w wyrobisku powstałym po wydobyciu piasku. Po zakończeniu czynności procesowych mężczyźni trafią do Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, gdzie usłyszą zarzuty.

Są to pierwsze zatrzymania w tym śledztwie.

W związku z toczącym się postępowaniem CBA informuje osoby, które dały się uwikłać w ten proceder i wręczyły korzyść majątkową, że istnieje możliwości skorzystania z tzw. klauzuli niekaralności wynikającej z art. 229 par. 6 kk.

Zgodnie z kodeksem karnym warunkiem uniknięcia odpowiedzialności karnej, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, jest dobrowolne zawiadomienie organów ściągania – w tym przypadku Delegatury CBA w Katowicach z siedzibą przy ul. 1-go Maja 123, tel. 22 437 32 00.

Sprawca musi przy tym powiadomić o tym fakcie zanim organ ten o nim się dowiedział i ujawnić wszystkie istotne okoliczności przestępstwa.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mom/ mark/

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMożna wesprzeć badania archeologiczne w dawnych Rypułtowicach
Następny artykułMarki w aplikacji “Kiedy wywóz”