A A+ A++

W ostatnim czasie ogromną popularnością zaczęły cieszyć się całoroczne domki drewniane. Coraz więcej osób ucieka za miasto by w czasie weekendów lub wakacji odpocząć od jego zgiełku, Chęć posiadania takiego domku skłoniła nas do przeprowadzenia wywiadu z prezesem firmy Eko Architektura, Panem Przemysławem Balcewiczem, która specjalizuje się w produkcji i wykonaniu tego typu domków. 

Rozwiązanie na chwilę czy inwestycja na lata?

– Panie Przemysławie, zacznijmy od trwałości. Drewno wydaje się być niezbyt odpornym na działanie czynników atmosferycznych materiałem. Czy mają Państwo jakieś specjalne metody, które podnoszą jego trwałość. 

– Odpowiednio dobrane drewno potrafi przetrwać pokolenia. Do produkcji drewnianych domków całorocznych stosujemy wyłącznie najwyższej jakości drewno, które sprowadzamy z północnych krańców Europy. Dodatkowo trwałość drewna podnosimy dzięki procesowi odpowiedniego suszenia. Każdy właściciel domku powinien także pamiętać o właściwej impregnacji. Wszelkie instrukcje jak dbać o drewno, by zachowało swoje właściwości przez wiele lat można znaleźć zarówno w materiałach dołączonych do domku jak również pytając naszych pracowników. Z pewnością udzielą stosownych rad. 

Domek całoroczny- oddychaj naturą

– Wielu naszych czytelników zastanawia się czy całoroczne domki drewniane mogą sprawdzać się o każdej porze roku? Czy zimą będzie w nich wystarczająco ciepło, by spędzony w ich wnętrzu czas był po prostu przyjemny?

– Drewno jako materiał budowlany jest wykorzystywane od wieków. Oczywiście nasze domki różnią się od tych, które budowali nasi przodkowie, jednak ich charakter w pewnym sensie został zachowany. Drewno jest dobrym izolatorem. Domki całoroczne posiadają dodatkowe ocieplenie, które zapewnia wyjątkowy komfort cieplny przez cały rok. Dla pełnej wygody należy oczywiście zamontować ogrzewanie, które podniesie temperaturę we wnętrzu zimą. Pamiętajmy jednak, że drewno to naturalny materiał, który oddycha razem z nami. Zimą zapewnia przyjemne ciepło, a latem we wnętrzu drewnianego domku całorocznego utrzymuje się poszukiwany o tej porze roku chłód. Dzięki takiemu połączeniu nie musimy obawiać się o komfort cieplny we wnętrzu drewnianego domku. 

– Czy mam rozumieć, że w takim domku można mieszkać przez cały rok?

– W naszej ofercie znajdują się:

1. Niewielkie domki na zgłoszenie o powierzchni do 35 m2 

2. Całoroczne domki drewniane o powierzchni powyżej 35 m2

3. Całoroczne domy drewniane o powierzchni powyżej 70 m2 

Jeśli chodzi o mieszkanie w jednym z proponowanych przez nas całorocznych domków drewnianych zależy to jedynie od decyzji inwestora i uwarunkowań prawnych. Biorąc pod uwagę jedynie powierzchnie i poziom izolacji w domku jak najbardziej można mieszkać o każdej porze roku W domkach o mniejszej powierzchni wygodnie spędzą czas 1-2 osoby. Większym rodzinom polecamy domki o nieco większej powierzchni. Ich główne zastosowanie to wypoczynek w czasie wakacji czy ferii, jednak, w pełni komfortowo w całorocznym domku drewnianym można mieszkać przez cały rok. 

Cena ma znaczenie

– Panie Prezesie, wszystko co Pan mówi robi ogromne wrażenie. Jak dużo jednak musimy zapłacić, by zostać właścicielem takiego całorocznego domku drewnianego?

– Nie ma jednej właściwej odpowiedzi na to pytanie. Dużo zależy od wielkości oraz wybranego projektu. Jednak mogę powiedzieć, że ceny proponowanych przez nas domków zaczynają się od kilkudziesięciu tysięcy złotych. Całoroczne domki drewniane są nieco droższe od ich letniskowych odpowiedników, ze względu na ilość użytych materiałów i wkład pracy. Mimo to w cenie średniej klasy samochodu otrzymujemy kompletny domek, który będzie służył nam przez wiele lat. 

 Nasze garaże drewniane są również we Francji:

Chalet PRO

187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

tel. 04 85 44 00 20

strona: https://chaletpro.fr/Produits/garages-et-carports

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZnów awaria wodociągu w Kielcach. Nie będzie wody w dziewięciu blokach
Następny artykułRybak znalazł wymiociny wieloryba. Został bogaczem