Bytomskie mażoretki z UKS „Charms” zakończyły sezon w wielkim stylu, zdobywając liczne medale na Mistrzostwach Świata w Ostrawie. Ich imponujące występy nie tylko podkreśliły talent tancerek, ale także umocniły ich pozycję w międzynarodowej rywalizacji, co z pewnością cieszy lokalną społeczność.

Imponujące osiągnięcia na Mistrzostwach Świata

W dniach 28-31 sierpnia, tancerki z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Charms” wzięły udział w Mistrzostwach Świata Mażoretek, które odbyły się w Ostrawie. To wyjątkowe wydarzenie stanowiło ukoronowanie intensywnego sezonu, w którym zawodniczki zdobyły awanse na wcześniejszych mistrzostwach Polski oraz Europy. W stolicy Czech zaprezentowały aż osiem choreografii, co przyniosło im ogromny sukces. – Jesteśmy dumne, ponieważ aż siedem choreografii zostało wyróżnionych, znajdując się w pierwszej szóstce na świecie poszczególnych konkurencji mażoretkowych – podkreśliła Patrycja Wojtaszak, prezes UKS „Charms”.

Medale i wyróżnienia, które mówią same za siebie

W Ostrawie bytomskie mażoretki zdobyły tytuły I wicemistrza świata w kategorii flaga formacja junior oraz mix formacja kadetki. Dodatkowo, wywalczyły czwarte miejsce w kategorii flaga miniformacja seniorki, a także szóste miejsce w dwóch kategoriach: flaga duo-trio seniorki oraz baton duo-trio juniorki. Nie zabrakło również sukcesów w kategorii mix mini formacja kadetki, gdzie zajęły dziewiąte miejsce. Na równolegle rozgrywanym Pucharze Świata, tancerki zdobyły srebrny puchar w kategorii baton classic formacja juniorki oraz brązowy w kategorii baton mini formacja juniorki.

Możliwości i pasja mażoretek w Bytomiu

Sport mażoretkowy to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim pasja i wszechstronny rozwój. Grupa „Charms” oferuje szeroki wachlarz zajęć, które rozwijają zarówno umiejętności taneczne, jak i sprawność fizyczną. Uczestniczki uczą się tańca klasycznego, marszu mażoretkowego, a także technik twirlingu z pałeczką. Co więcej, zajęcia obejmują stretching oraz akrobatykę, co pozwala na wszechstronny rozwój młodych sportowców. Klub prowadzi nabór dziewczynek z roczników 2015-2019 oraz uzupełniający dla roczników 2014-2010. Zajęcia odbywają się regularnie, a zainteresowane dziewczynki mają szansę dołączyć do ambitnej grupy, która już teraz może poszczycić się sukcesami na arenie międzynarodowej.