O wydaleniu Andrzeja Walkowiaka z Porozumienia poinformował Dobromir Szymański, sekretarz zarządu okręgu 4. Porozumienia Jarosława Gowina w Bydgoszczy. Usunięcie z partii zostało dokonane na wniosek prezydium ugrupowania. – Krajowy Sąd Koleżeński jest organem uprawnionym do wydawania decyzji w sprawach dyscyplinarnych dotyczących członków Porozumienia Jarosława Gowina – napisał Szymański.
Przypomnijmy, że decyzji organów podległych Gowinowi nie uznaje Adam Bielan, który ogłosił, że z powodu braku wyborów prezesa dotychczasowy lider nie kieruje już Porozumieniem. Bielan ogłosił się p.o. prezesa. Powołał też swojego rzecznika prasowego.
Walkowiak jest stronnikiem Bielana. Były poseł i radny wojewódzki, obecnie prezes państwowej Fabryki Obrabiarek do Drewna, znalazł się w gronie ośmiu prominentnych działaczy, których władze partii podległe Gowinowi zawiesiły, a potem usunęły. Poza Walkowiakiem chodzi o posła i ministra, członka Rady Ministrów Michała Cieślaka, wiceministra aktywów państwowych i byłego posła Zbigniewa Gryglasa, posła Włodzimierza Tomaszewskiego (niedawno wyznaczonego przez Bielana na rzecznika Porozumienia), wiceministra funduszy regionalnych i posła Jacka Żalka, gdańskiego radnego Karola Rabendę, byłą posłankę Magdalenę Błeńską oraz członka zarządu krajowego Pawła Skotarka.
60-letni Walkowiak, były współpracownik Konstantego Dombrowicza w czasach jego prezydentury w Bydgoszczy, zaczął swą partyjną drogę od członkostwa w Porozumieniu Centrum (1990–2001), później był w PiS (2005–09), Polsce Plus (2010), ponownie w PiS (2010), ugrupowaniu Polska Jest Najważniejsza (2011–14), Polsce Razem (2014–17) oraz Porozumieniu (2017–21).
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS