A A+ A++

Iwona Radziszewska w kręgach dziennikarskich była traktowana jako prawdziwa gwiazda telewizji. Jednak jak się okazuje pierwsze studia, jakie wybrała, łączyły się z graniem w filmach i teatrach, ale ostatecznie zdecydowała, że jej powołaniem jest praca w mediach. Co teraz robi Radziszewska?

Iwona Radziszewska ukończyła PWST, ale zaraz po debiucie teatralnym na deskach teatru Ateneum zrozumiała, że jednak to nie jest jej ścieżka życiowa. Popracowała kilka lat w “Gazecie Wyborczej”, a następnie przeniosła się do TVP1 i TVP Polonia, gdzie prowadziła wydanie “Wiadomości”.

W 1997 roku Radziszewska dołączyła do TVN, ale największe możliwości przyniosło jej współtworzenie kanału TVN Style. Praca w telewizji przyniosła jej wiele satysfakcji i możliwości rozwoju, ale w 2008 roku przerwała karierę i wybrała pracę jako rzecznik prasowy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nowe stanowisko zawdzięczała mężowi Piotrowi Radziszewskiemu, który pracował wówczas w Narodowym Instytucie Audiowizualnym.

Ostatecznie w 2010 roku Radziszewska znowu zagościła w TVP, gdzie prowadziła weekendowe wydanie programu “Kawa czy herbata?”. Przeszła do TVP2, gdy jej mąż otrzymał posadę prezesa TVP1 – chciała uniknąć posądzenia o nepotyzm. Następnie dziennikarka prowadziła “Pytanie na śniadanie” oraz “Panoramę dnia”. W styczniu 2016 roku złożyła wypowiedzenie.

“Złożyłam wypowiedzenie, zostało przyjęte. To jest właściwy moment, żeby powiedzieć: nareszcie u siebie. Inauguracja mojej firmy wkrótce. Trzymajcie kciuki” – napisała lakonicznie na Facebooku.

Niedługo po odejściu z telewizji Radziszewska ukończyła studia doktoranckie w Szkole Nauk Społecznych przy Polskiej Akademii Nauk. Założyła firmę, która błyskawicznie zyskała renomę na rynku szkoleń. Napisała także książkę-poradnik na temat sukcesów i zmian w życiu. Dziennikarka w wywiadach twierdzi, że nareszcie robi to, co lubi i czerpie z tego satysfakcję.

Prof. Zajkowska: szczepienia mogą zatrzymać mutacje wirusa

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzytanie bajek – “Dobre maniery”
Następny artykułWszystkie ręce na pokład! Głosujemy na pociąg turystyczny przez Białą, Strzeleczki i Prudnik!