A A+ A++

Uroczystego otwarcia niedzielnego wydarzenia dokonali wspólnie Zdzisław Miękus, dyrektor Miejskiego Domu Kultury i Paweł Kępski, prezes Niezależnego Bloku Samorządowego.

– Z racji deszczowej pogody część koncertowa odbyła się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury. Na scenie zaprezentowali się

m.in.: zespół wokalno – instrumentalny MDK, wokaliści Studia Piosenki TON i Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Opoczyńskiej „Tramblanka” – mówi Zdzisław Miękus, dyrektor MDK i dodaje, że wyjątkowym akcentem niedzielnego popołudnia był koncert Warszawskiej Kapeli z Targówka, która skradła serca publiczności.

– Artyści wystąpili w ramach eventu organizacyjnego „Spotkajmy się u Tadeusza” ze specjalnym programem poświęconym Warszawie w piosenkach międzywojennych i powstańczych oraz w największych szlagierach powojennych opisujących piękno stolicy. Poszczególne utwory poprzedzane były anegdotami opowiadanymi w oryginalnej gwarze warszawskiej przez Macieja Gąsiorka, jednego z członków Kapeli i aktora znanego z ról telewizyjnych, m.in. z serialu „Ojciec Mateusz”- zaznacza dyrektor MDK.

Muzycznie wieczór zakończył koncert Orkiestry Miejskiej działającej przy opoczyńskim „emdeku”, która zagrała najbardziej znane orkiestrowe przeboje i wiązanki marszów.

Na finał wydarzenia wystąpił jeden z czołowych teatrów ognia w Polsce AzisLight Fire Show, który przed Miejskim Domem Kultury przygotował nie lada gratkę. Wyszukana choreografia, przy zjawiskowym użyciu ognistych płomieni zrobiły swoje wywołując ogromne wrażenie na widzach.

Warto zaznaczyć, że niedzielnemu półmetkowi i eventowi towarzyszyły międzypokoleniowe warsztaty artystyczne EBRU – malowanie na wodzie. – Nowej techniki uczyły się całe rodziny: dzieci, rodzice i dziadkowie – zaznacza Aleksandra Godawa, koordynatorka Klubu Seniora MDK i dodaje, że był to dobrze spędzony czas.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „SPOTKAJMY SIĘ U TADEUSZA – MIĘDZYPOKOLENIOWA INTEGRACJA OSÓB STARSZYCH W OPOCZYŃSKIM”. – W zeszłym roku Zarząd Województwa Łódzkiego zatwierdził listę zadań do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” na 2022 rok. W ich puli znalazł projekt, który właśnie rozpoczęliśmy. Jego celem jest m.in.

organizacja przedsięwzięć na rzecz zwiększania udziału seniorów w kulturze oraz inspirowanie ich do działań twórczych – mówi Paweł Kępski, prezes Niezależnego Bloku Samorządowego w Opocznie.

– Przed nami jeszcze szereg ciekawych wydarzeń! W najbliższym czasie odbędą się warsztaty z neurobiku, czyli fitness dla mózgu z łamigłówkami dla dużych i małych. Zaplanowałyśmy je dla 80 osób. Już trwają zapisy w Punkcie Informacyjnym MDK, serdecznie zapraszamy! – mówią Katarzyna Kuleta i Dorota Karbowiak, autorki projektu. – Na tym jednak nie koniec.

Jeszcze w te wakacje odbędzie się gra terenowa „Seniorów słów kilka, jak wytropić wilka” i warsztaty florystyczne z tworzeniem lasów w słoikach, a na jesieni „Prywatka u Tadka” z muzyką na żywo i wyjątkową biesiadą.

Koszt dofinansowania przyznanego w ramach projektu to 39 960,00 zł.

Zadanie finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2022 rok.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKonsultacje społeczne – wypełnij ankietę!
Następny artykułTwórca Podróży przyznaje, że gry-serwisy są najlepsze dla życia developerów