A A+ A++

Dziś w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Białostockiej odbyło się śniadanie z sołtysami. Rozmawiano m.in. o inwestycjach z funduszów sołeckich, dofinansowaniach dla gminy i szczepieniach przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu.


W spotkaniu udział wzięli m.in. burmistrz Artur Gajlewicz, przewodniczący Rady Miejskiej Adam Wojteczko, kierownik referatu budownictwa i gospodarki komunalnej Marian Lichanów, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Dorota Żdanuk i skarbnik gminy Joanna Ryszkiewicz.

Wracamy do naszych śniadań z sołtysami. To takie spotkania, na których możemy porozmawiać o problemach w danych sołectwach, o tym co urząd planuje w najbliższych latach, co zrobił do tej pory, wymienić się doświadczeniami i potrzebami. Sołtys jest wysłannikiem urzędu w swoim sołectwie, więc zbiera wszystkie informacje i może je przekazać do urzędu. Jest to luźne spotkanie, przy śniadaniu, przy kanapce, ciastku i kawie – tłumaczył Artur Gajlewicz. – Po pandemii, po zluzowaniu obostrzeń możemy się spotkać. Mieliśmy dwa lata przestoju, gdzie nie mogliśmy się spotykać. Wtorek to nie jest przypadkowy dzień. To dzień targowy, więc sołtysi przyjeżdżają do Dąbrowy na rynek.

Sołtysów poinformowano o zmianach jakie zaszły w gminie, a także o prowadzonych i przyszłych inwestycjach.

Spotkanie zostało zainicjowane przez burmistrza i przewodniczącego. Sołtysi oprócz rozmowy mogli też zjeść śniadanie – były wędliny, warzywa, słodkości, kawa i herbata.

Na sali konferencyjnej były też obecne panie, które zajmują się kwestią szczepień przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu. Jest to projekt zainicjowany przez Urząd Marszałkowski, a skierowany do mieszkańców powiatu sokólskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ: Bezpłatne szczepienia przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu dla mieszkańców powiatu sokólskiego [WIDEO, FOTO]

Projekt jest skierowany do wszystkich mieszkańców, którzy są rolnikami w przedziale wiekowym 18-64. Samo szczepienie jest bardzo bezpieczne, szczepionka istnieje już od 20 lat. Na początku lekarz kwalifikuje pacjenta, ocenia stan zdrowia, następnie na tej podstawie pacjent jest szczepiony przez pielęgniarkę w przychodni. Wszystko jest wykonywane przez wykwalifikowany personel. Wszystkie trzy dawki są bezpłatne. Sołtysi zbierają chętnych na listę, a potem my się z nimi kontaktujemy, przekazujemy dane do przychodni, a potem personel medyczny umawia na konkretny termin – tłumaczyła Magda Rogulska z R-MED Centrum Medycyny Pracy i Rodziny z Białegostoku.

Osoby, które są zaszczepione dwoma dawkami są już odporne na kleszczowe zapalenie mózgu. Po kilku miesiącach wykonywany jest zabieg przypominający.

Wcześniej śniadanie z sołtysami odbyło w 2019 i w 2020 roku. W 2021 z powodu pandemii zaniechano organizacji spotkania. 

ZOBACZ TEŻ: „Zaczynamy działać, jest wiele spraw do załatwienia”. Spotkanie z sołtysami [WIDEO, FOTO]

Burmistrz, radni i urzędnicy spotkali się z sołtysami [WIDEO, FOTO]

(hr, orj) 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Trzeba patrzeć komisjom na ręce”. Obywatelska Kontrola Wyborów będzie czuwać nad ich prawidłowym przebiegiem
Następny artykułBadanie: Prawie połowie Polaków zdarza się udawać, że pracują