Bayern po pięciu meczach sezonu 2021/2022 Bundesligi ma na koncie 13 “oczek”. Lewandowski w tych pięciu meczach trafił do siatki sześć razy i przewodzi tabeli strzelców.

W meczu z Bochum Lewandowski strzelił gola na 5:0 – co oznacza, że strzelał gola w 13 kolejnych ligowych meczach z rzędu. Tym samym poprawił osiągnięcie legend ekipy z Bawarii – Juppa Heynckesa i Gerda Muellera. Był to zarazem pierwszy gol strzelony przez Lewandowskiego w Bundeslidze drużynie z Bochum, która wróciła do najwyższej ligi po 11 latach – czytamy w Onecie.

Lewandowski ma szansę już w następnym meczu wyrównać kolejny rekord – 16 meczów ligowych z rzędu z golem (rekord należy do Gerda Muellera). Obecnie ma takich spotkań na koncie 15.

284

Tyle goli w Bundeslidze zdobył Robert Lewandowski

W meczu z Bochum Bayern, który w ubiegłym tygodniu zainaugurował grę w Lidze Mistrzów gładkim 3:0 z Barceloną na wyjeździe, strzelanie zaczął w 17 minucie za sprawą pięknego strzału z rzutu wolnego Leroya Sane.

W 27. minucie na 2:0 podwyższył Joshua Kimmich.

W 32. minucie Bayern prowadził już 3:0 – Serge Gnabry popędził prawym skrzydłem i sam sfinalizował swoją akcję strzałem w długi róg. Na przerwę ekipa z Bochum schodziła przegrywając 0:4 za sprawą samobójczego trafienia Vasilisa Lampropoulosa, który starał się zagrać do swojego bramkarza, zrobił to jednak na tyle nieudolnie, że w efekcie pokonał własnego golkipera.

Lewandowski strzelił swojego gola w 61. minucie – przy tym trafieniu sfinalizował zespołową akcję Bayernu. Był to 284 gol polskiego napastnika w Bundeslidze. Siedem minut później Polak zszedł z murawy. Wtedy na tablicy wyników było ju … czytaj dalej