A A+ A++

Po ogłoszeniu wyników budżetu obywatelskiego jedni świętują, inni czują się pokrzywdzeni. W tym roku budżet zdominowały zadania szkolne, z którymi projekty “zwykłych” mieszkańców nie miały szans.

Opinie publikowane w naszym serwisie wyrażają poglądy osób piszących i nie muszą odzwierciedlać stanowiska redakcji

Spośród 118 zadań, które mieszkańcy wybrali do realizacji w częstochowskim budżecie obywatelskim, jedną czwartą stanowią wnioski szkolne. Są przeróżne, zazwyczaj chodzi o doposażenie placówek czy konkretnych pracowni, ale znaleźliśmy też “aranżację przestrzeni wspólnej”, czyli remont toalet.

Szkoły w tym roku zdominowały budżet obywatelski, głośno było o IV LO im. Sienkiewicza, którego projekt został wybrany w puli ogólnomiejskiej i w przyszłym roku szkoła otrzyma 1,2 mln zł na gruntowny remont i wyposażenie 16 pracowni. Wczytując się w projekt, można zauważyć, że zakres prac zaplanowanych we wszystkich pracowniach zakłada m.in. miejscowe naprawienie ścian i sufitu. Sam chodziłem do “Sienkiewicza” i pamiętam, jak pewnego razu odpadł spory kawałek tynku z sufitu i przez długi czas mieliśmy w klasie wielką dziurę na suficie, bo szkoła nie miała pieniędzy na naprawę. Widać, że problemy występują do dziś. Gdyby nie budżet obywatelski pewnie byłoby tak przez kolejne kilkanaście lat.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGmina Wieluń: Trwają prace na drodze z Kurowa w kierunku Kopydłowa
Następny artykułBożena Walter. Gdy miała wizję programu, nie dopuszczała dyskusji