A A+ A++

Większość projektów zgłoszonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego m.st. Warszawy w latach 2020–21 została odrzucona na etapie oceny merytorycznej. Dlaczego tak było?

Powodów odrzucenia projektów zgłoszonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego może być więcej niż wymienił Jakub Dorosz-Kruczyński w artykule „Warto poprawić przejrzystość budżetów obywatelskich”.

Jakie powody odrzucenia

Interesujących spostrzeżeń dostarczyć może analiza przyczyn negatywnej weryfikacji projektów do budżetu obywatelskiego zgłoszonych przez mieszkańców Warszawy do realizacji w 2020 i 2021 roku, choć jej wyniki będą, jak się wydaje, charakterystyczne jedynie dla dużego miasta. W obu wymienionych latach negatywnie zostało zweryfikowanych średnio 43 proc. zgłoszonych projektów ogólnomiejskich oraz 29 proc. projektów poddanych ocenie na poziomie dzielnicowym.

Część projektów została odrzucona z powodów formalnych (14 proc. spośród wszystkich negatywnie zweryfikowanych na poziomie ogólnomiejskim i 10 proc. spośród wszystkich negatywnie zweryfikowanych w dzielnicach.

Za mało podpisów

Najczęstszą przyczyną negatywn…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzęstochowskie24: Znane są wyniki matur
Następny artykuł​Wimbledon. Iga Świątek. Trzeba przywyknąć do przegrywania, tenis jest frustrujący