A A+ A++

Po rocznej przerwie, spowodowanej nie najlepszą kondycją finansową samorządu, mieszkańcy Jarosławia znów będą mieli okazję zdecydować, jakie inwestycje powinny zostać zrealizowane w mieście z budżetu obywatelskiego. Koncepcji na zagospodarowanie puli 1 miliona złotych nie brakuje. Od jarosławian wpłynęło 77 propozycji. Teraz poddane zostaną ocenie formalnej. Po ogłoszeniu tych dopuszczonych do głosowania mieszkańcy wskażą pomysły, na których realizacji zależy im najbardziej.

Mieszkańcy Jarosławia do połowy czerwca mieli czas na zgłaszanie projektów w ramach budżetu obywatelskiego na 2025 rok. W 10. edycji przedsięwzięcia do rozdysponowania jest 1 milion złotych. Poprzednie pokazały, że jarosławianie chcą aktywnie zmieniać miasto. Od początku trwania BO, a szczególnie od momentu wprowadzenia ulepszeń do procedury zgłaszania i wyboru zwycięskich projektów, liczba zgłaszanych do realizacji pomysłów stale rosła, podobnie jak osób głosujących. Tym razem wpłynęło aż 77 propozycji w pięciu kategoriach zadań.

W kategoriach Al, A2, B1 i B2 (projekty duże i średnie) można było zgłaszać te dotyczące zadań wyłącznie o charakterze inwestycyjnym, modernizacyjnym lub remontowym, a w kategorii C – obejmującej projekty małe – pomysły bez ograniczeń co do ich charakteru. Najwięcej, bo aż 37, wpłynęło tzw. projektów „małych”, o wartości do 10 tys. zł. Są wśród nich choćby te dotyczące wyposażenia szkolnych sal w interaktywne tablice, szafki czy meble. W grupie tej dominują jednak propozycje organizacji różnego typu imprez typu: biegi, turnieje, wyjazdy integracyjno-profilaktyczne, spotkania i pikniki plenerowe czy półkolonie. Nie brakuje też warsztatów czy działań szkoleniowo-edukacyjnych, jak np. fora wychowawcze, trzeźwościowe czy kongres budowy i programowania robotów.

W kategorii B2 – czyli projektów inwestycyjnych średnich, dotyczących zadań realizowanych poza sferą gminnych jednostek organizacyjnych i opiewających na 40 tys. zł, są m.in. takie, jak: modernizacja systemu grzewczego w budynku dawnego kolegium jezuickiego na placu ks. Piotra Skargi, przebudowa ulicy Piastów czy plac zabaw na stadionie JKS.

Wśród projektów na kwotę 40 tys., tyle że z kategorii B1, czyli działań inwestycyjnych średnich…

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium?
Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie!
Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 46% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTKN Studio: Jolanta Orman, odcinek 123
Następny artykułRekordowa strata lotniska w Lublinie