Prace związane z budową Wiejskiego Domu Kultury w Osłoninie dobiegają końca. Inwestycja powinna zostać ukończona w planowanym terminie, a już niedługo z obiektu skorzystać będą mogli mieszkańcy.
W Osłoninie (gmina Puck) trwają ostatnie prace związane z budową obiektu, który łączyć ma w sobie funkcje Wiejskiego Domu Kultury oraz Punktu Informacji Turystycznej. To długo wyczekiwana inwestycja, która przysłuży się zarówno mieszkańcom Osłonina, jak i przebywającym w okolicy turystom.
-Trwają prace elewacyjne na obiekcie w Osłoninie. Są już wykonane instalacje, zainstalowana pompa ciepła, a także częściowo wykonany plac zabaw. Inwestycja realizowana jest zgodnie z przyjętym harmonogramem. Spodziewamy się, że zostanie ukończona w zaplanowanym terminie – zapowiada Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk.
bliższym czasie zaplanowane jest układanie konstrukcja dachu. Do końca roku planujemy zakończyć inwestycję do stanu surowego zamkniętego. W gruncie zakopane są już rury do pompy ciepła – opowiada Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk.
Łączny koszt inwestycji to prawie 1,5 miliona złotych. Część środków pochodzi z dofinansowania Pólnocno-kaszubskiej Grupy Rybackiej.
Budynek zlokalizowany będzie przy trasie rowerowej, łączącej Puck z Kosakowem. Inwestycja prezentować będzie atrakcje turystyczne Rzucewa, Osłonina oraz okolic. Obiekt ma podnieść walory turystyczne Osłonina, ale także pozytywnie wpłynąć na jakość życia mieszkańców, sprzyjając integracji społeczności lokalnej. Oprócz zadań informacji turystycznej obiekt ma być także przeznaczony na potrzeby społeczne mieszkańców.
-Mieszkańcy są bardzo zadowoleni z trwającej inwestycji. Jak sami mówią, w końcu doczekali się tego, na co wyczekiwali od wielu lat – opowiada Tadeusz Puszkarczuk.
Do tej pory w miejscowości prowadzona była placówka kultury w lokalu o niewielkiej powierzchni. Zapotrzebowanie na tego typu obiekt jest spore, ze względu na działające sekcje tematyczne artystyczne, sportowe, turystyczne i KGW. W nowopowstałym obiekcie gmina planuje wdrożyć także nową ofertę rekreacyjną dla dzieci, młodzieży i pozostałych mieszkańców miejscowości.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS