A A+ A++

Udostępnij!

Budowa bloku mieszkalnego to duża inwestycja. Wymaga ona odpowiedniej wiedzy, uprawnień i pracy wielu doświadczonych specjalistów. Budowa bloku mieszkalnego to proces, który składa się z kilku etapów. Wielkość inwestycji zależna jest od inwestora i rozmiarów bloku mieszkalnego.

Planowanie inwestycji

Aby inwestycja mogła się udać, niezbędne jest jej dokładne zaplanowanie i zaprojektowanie. W tym celu niezbędna jest współpraca z architektami i inżynierami, którzy odpowiadają za opracowanie planu i projektu budowy.

Na etapie planowanie uwzględnić trzeba:

  • budżet jakim dysponuje inwestor
  • ekipę budowlaną i materiały niezbędne do budowy bloku mieszkalnego
  • bezpieczeństwo na budowie
  • opracować pisma i opisać terminy ich składania
  • opracować terminarz prac budowlanych

Dopełnienie formalności

Przed rozpoczęciem budowy bloku mieszkalnego zadbać należy o dopełnienie wszelkich formalności. Należy uzyskać niezbędne pozwolenia na budowę lub inne formalności. W przypadku, gdy inwestor nie posiada jeszcze działki na której powstać ma blok mieszkalny, należy zakupić odpowiedni grunt i zająć się czynnościami prawnymi.

Należy zadbać o wszelkie wymagane dokumenty takie jak zgody na budowę, dokumentację projektową, ocenę oddziaływań na środowisko i inne formalności. W momencie uzyskania wszelkich pozwoleń i zgód można przystąpić do pracy i realizacji projektu.

Teren pod budowę

Inwestor zakupił już działkę i uzyskał niezbędne pozwolenia na budowę bloku mieszkalnego. Teraz przyszedł czas na przygotowanie terenu działki pod budowę bloku. Co to znaczy? Należy wyrównać teren, zlikwidować wszelkie bariery, które uniemożliwiłyby budowę oraz wykonać niezbędne prace ziemne.

Następnie zająć można się gromadzeniem materiałów oraz przygotowaniem terenu pod wykop fundamentów.

Fundamenty

Wykonanie fundamentów jest kluczowe dla całej inwestycji. To na nich opiera się cały budynek. Zadaniem fundamentów jest utrzymanie solidnej konstrukcji całego budynku. Aby wykop fundamentów był bezpieczny należy stosować odpowiednie narzędzia takie jak szalunki do wykopów wynajem.

W zależności od zapotrzebowania, wynająć można różne rodzaje szalunków. Wynajem tego typu konstrukcji zdecydowania obniżą koszt całej inwestycji.

Budowla pnie się w górę

Gdy prace związane z budową fundamentów zakończą się, można zacząć wznosić konstrukcję nośną budynku. To moment, w którym postępują prace, które mają na celu wznoszenie konstrukcji w górę.

Podczas tego etapu powstaje cały szkielet bloku mieszkalnego. To moment, w którym budowane są ściany, klatki schodowe, stropy czy dach. Z każdym kolejnym dniem, blok mieszkalny jest coraz bardziej okazały.

Mieszkania

Mieszkania wydzielane są na etapie planowania inwestycji i tworzenia projektu. Kiedy cała konstrukcja bloku mieszkalnego już stoi, budowlańcy wydzielają mieszkania. Rozkład mieszkań i ich wielkość zależy początkowego projektu.

Sprzedaż mieszkań bardzo często odbywa się jeszcze zanim blok znajdzie się na powierzchni ziemi. Deweloper wylicza cenę za metr kwadratowy mieszkania. Aby wyliczyć całkowity koszt mieszkania należy pomnożyć ilość metrów kwadratowych mieszkania przez kwotę za metr kwadratowy, którą podał deweloper.

Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania?

  • lokalizacja
  • cena mieszkania
  • rozkład mieszkania oraz jego metraż
  • na którym piętrze znajduje się mieszkanie?
  • czy do mieszkania przynależy miejsce parkingowe?
  • czy do mieszkania przynależy piwnica?
  • czy w pobliżu bloku są sklepy wielkopowierzchniowe?
  • czy w pobliżu bloku znajdują się przedszkola, szkoły lub placówki medyczne?
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułНа Івано-Франківщині ув'язнили чоловіка, який вбив молодого ветерана АТО
Następny artykułNie będzie dodatkowych ścieżek do tężni