A A+ A++

Alina Kamińska – brzeszczanka z urodzenia, aktorka Teatru Bagatela, w wyniku pęknięcia tętniaka w mózgu trafiła do szpitala. Po operacji kręgosłupa konieczna jest rehabilitacja. Ola – córka artystki apeluje o pomoc i wsparcie zbiórki charytatywnej. Uruchomiona została zbiórka charytatywna, która pozwoli pokonać skutki niespodziewanej choroby.

– 14 lutego, w Walentynki, złożyłyśmy sobie z mamą życzenia miłości i pełnego, szczęśliwego życia. Rozmawiałyśmy przez telefon, kiedy mama była w aucie. Jechała na narty, czyli robić to, co kochała – uprawiać sport w górskim otoczeniu, w którym czuła się najlepiej.

Po paru godzinach znowu do niej zadzwoniłam. Tym razem odebrał jednak ratownik GOPR. Wyjaśnił, że mama bardzo cierpi, boli ją głowa, kark i plecy. Potem rozmawiałam z mamą i po chwili wiedziałam już, że czuje ból, któremu nawet ona nie jest w stanie sprostać!

Śmigłowiec zabrał ją do szpitala w Bielsku-Białej, a po kolejnych paru godzinach dowiedziałam się, że mamie pękł tętniak w mózgu!

Udało mi się porozmawiać z nią jeszcze w noc przed operacją, gdy po długiej podróży dotarłam do szpitala. Cierpiała, ale zdążyłyśmy wyszeptać sobie, jak bardzo się kochamy… Kilka godzin później pojechała na blok operacyjny – szczegółowo opisuje problemy zdrowotne Aliny Kamińskiej.

Przez tydzień Alina była utrzymywana w śpiączce farmakologicznej i nie oddychała samodzielnie. Po wybudzeniu było już pewne, że rehabilitacja jest nieunikniona. To jedyny ratunek w walce o Jej powrót do normalnego funkcjonowania i dawnego życia w nieznanym, na ten moment, zakresie…

– Każdy, kto zna moją mamę, doskonale wie jak wspaniałą osobą jest przez całe swoje życie. Zawsze działała bezinteresownie i wielokrotnie, zapominając o sobie, oddawała serce i swoją moc, aby pomagać innym.

Mama jest wspaniałą aktorką, wiele lat związaną z Teatrem Bagatela w Krakowie, ale również lektorką i aktorką filmową. Nie sposób zliczyć projektów, w których brała udział. Zawsze zaangażowana, społeczna i oddana sprawie – taką wszyscy pamiętamy moją mamę.

Z całego serca proszę o pomoc w uzbieraniu potrzebnej kwoty na rehabilitację mojej mamy. Każda złotówka to ważna cegiełka dołożona do zapewnienia jej koniecznej, specjalistycznej pomocy. Każdemu dziękuję za ofiarowane dobro i wsparcie! – apeluje Ola – córka Aliny Kamińskiej.

Jak pomóc?

Jeżeli możesz – wspomóż zbiórkę na leczenie Aliny Kamińskiej. Cel zorganizowanej zrzutki to 225 000 zł, jak do tej pory 445 osób wpłaciło 34 429 zł. Liczy się każda nawet drobna wpłata i okazane serce.

Alina Kamińska – sylwetka

Urodziła się w Brzesku. W 1991 ukończyła krakowską PWST i związała się z Teatrem Bagatela. Drogę artystyczną rozpoczęła pod okiem Sławomira Mrożka, grając w światowej prapremierze „Wdów” wyreżyserowanej przez autora w ramach Dionisia Festival w Sienie w 1992. W macierzystym teatrze nie straszny jej żaden repertuar; wystąpiła w dramatach de Moliny, Czechowa, Jerofiejewa, Kafki (adaptacja), Wyspiańskiego, Witkacego i Gombrowicza, śpiewała w „Skrzypku na dachu” i „Sztukmistrzu z Lublina”, a przez wiele lat grała jedną z żon głównego bohatera farsy „Mayday” i jej kontynuacji „Mayday 2”. Pojawiła się w kilku filmach kinowych i telewizyjnych. Występuje w serialach i programach rozrywkowych. Zagrała także w Teatrze Telewizji w spektaklach dla dzieci. Dla Teatru Polskiego Radia użyczyła głosu w adaptacji Konwickiego. W Radiu RMF współprowadziła – w warunkach ekstremalnych – cykliczne audycje „I po zawodach” oraz „Obieżyświat”. Występowała także w radionoweli „Apteka Marzenie” i „Dzienniku kolonizacji Marsa”.

Jest lektorką wielu filmów dokumentalnych i przyrodniczych oraz podkłada głos w szeregu gier komputerowych dla Amadeusz Studio (w tym „Transformers: Wojna o cybertron”). W uznaniu osiągnięć zawodowych odznaczona orderem „Honoris Gratia”, także Brązowym Krzyżem Zasługi. Pracuje charytatywnie od ponad 20 lat bowiem uważa, że należy. Lubi ludzi z charakterem i pozbawionych małostkowości, gotuje z pasją i żyje z pasją. Zawsze patrzy „do przodu”.


foto: siepomaga.pl
IB / siepomaga.pl

blank
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLudzie dzielą się sekretami, które nie powinny zostać wyjawione
Następny artykułKilka statystycznych ciekawostek o kobietach mieszkających na Śląsku