To już kolejne trofeum w gablocie brzeskiego triathlonisty! Pod koniec czerwca odbyły się Mistrzostwach Polski Amatorów, w których Piotr Jackowiak wywalczył brązowy medal. Przypomnijmy, że brzeżanin cały czas przygotowuje się do Mistrzostw Polski na dystansie olimpijskim.

Miejscowość Susz na Warmii i Mazurach gościła najlepszych triathlonistów z całej Polski. Wśród nich znalazł się Piotr Jackowiak z Brzegu. Uczestnicy zawodów mieli do pokonania dystans sprinterski: 750m pływania, 20km na rowerze i 5km biegu.

Brzeżanin pokonał całą trasę w czasie 1h09s. Piotr reprezentujący barwy Sztuki Ruchu, zajął 10. miejsce w klasyfikacji generalnej, natomiast w w swojej kategorii wiekowej wywalczył brązowy medal.

• „To był dla mnie start na zamknięcie pierwszej części przygotowań do mistrzostw na dystansie olimpijskim. Czuję się bardzo dobrze, więc postanowiłem, trochę za namową żony, wystartować. Jestem bardzo zadowolony. Trzeba pamiętać, że jestem amatorem, a sport jest dodatkiem do codzienności. Stąd celowanie w miejsce jest trudne. Bardziej chodzi o dobre samopoczucie i zabawę. Niemniej jednak, zawsze daję z siebie tyle, ile mogę, danego dnia” – powiedział po zawodach Piotr Jackowiak.

Po sukcesie w Suszu, Piotr planuje krótki odpoczynek, aby nabrać sił przed kolejnym okresem przygotowań. Jego celem są Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim, gdzie zamierza ponownie pokazać swoją determinację i miłość do triathlonu.

Poprzedni artykułXXXIV Ogólnopolski Wyścig Kolarski – podium dla Zuzanny i Hanny Wojdyła oraz Wiktorii Madejskiej