A A+ A++

Branża turystyczna: więcej turystów w polskich hotelach i pensjonatach. W sierpniu i we wrześniu br. więcej turystów skorzystało z polskich hoteli i pensjonatów niż w 2020 r – wynika z opublikowanych w środę danych Głównego Urzędu Statystycznego. W sierpniu gości było o 20,1 proc. więcej, natomiast we wrześniu ich liczba zwiększyła się o 36,5 proc. r/r.

Branża turystyczna: więcej turystów w polskich hotelach i pensjonatach.

Napisano, że w sierpniu 2021 r. z turystycznych obiektów noclegowych skorzystało 3,9 mln turystów, którym udzielono 12,7 mln noclegów. W porównaniu z sierpniem 2020 r., gości było o 20,1 proc. więcej, a noclegów o 18,8 proc. więcej. Wzrost liczby turystów, w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku, odnotowano również we wrześniu br., kiedy to liczba osób korzystających z noclegów była wyższa o 36,5 proc., zaś liczba noclegów o 28,1 proc.

Wskazano, że w sierpniu wśród ogółu turystów 89 proc. stanowili turyści krajowi (3,4 mln), natomiast 11 proc. turyści zagraniczni (0,4 mln). W porównaniu z sierpniem 2020 r. było to odpowiednio o 18,7 proc. i 33 proc. więcej. Wśród turystów zagranicznych – jak napisano – najwięcej gości zanotowano z Europy (388,5 tys.), a najliczniejsi byli turyści z Niemiec (168,4 tys.).Na na drugim miejscu znaleźli się turyści z Ukrainy i Litwy (po 20,3 tys.).

Branża turystyczna. Najwięcej turystów w województwie małopolskim

Napisano, że w sierpniu br. najwięcej osób skorzystało z noclegów w województwie małopolskim (572,9 tys.), a najmniej w województwie opolskim (36,9 tys.). Turyści w sierpniu, podobnie jak w innych miesiącach, najchętniej wybierali pobyt w hotelach – z noclegów w tych obiektach skorzystało 54,6 proc. turystów krajowych i 76,7 proc. turystów zagranicznych. Największy – blisko 60 – wzrost wystąpił w obiektach noclegowych zlokalizowanych na terenie województwa mazowieckiego (wzrost o 59,7 proc.) oraz województwa małopolskiego (o 57,5 proc.). Spadek odnotowano natomiast w dwóch województwach: opolskim (spadek o 1,7 proc.) i warmińsko-mazurskim (o 3,6 proc.).

Jeżeli chodzi o wrzesień, to – jak wynika z badania GUS – z obiektów noclegowych skorzystało 3 mln turystów, w tym 2,6 mln z kraju i 0,4 mln z zagranicy. “W porównaniu z wrześniem 2020 r. liczba turystów ogółem była większa o 36,5 proc., przy czym liczba turystów krajowych zwiększyła się o 36 proc., a turystów zagranicznych o 39,8 proc.” – czytamy.

Najwięcej osób skorzystało z noclegów w województwie małopolskim (446,2 tys.), a najmniej w województwie opolskim (34,1 tys.). Wzrost liczby turystów korzystających z noclegów, w porównaniu z analogicznym miesiącem 2020 r., odnotowano we wszystkich województwach, w tym największy w województwie mazowieckim (o 81,1 proc.), a najmniejszy w województwie zachodniopomorskim (o 12 proc.).

Kodeks Pracy 2022 > Poszerzaj swoją wiedzę

Kodeks pracy 2022. Praktyczny komentarz z przykładami

Tylko teraz

129,00 zł

Przejdź do sklepu

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułInformacja dotycząca postępowania w przypadkach pojawienia się wilków w sąsiedztwie siedzib ludzkich
Następny artykułPolska z obniżonym statusem w globalnym rankingu dotyczącym przestrzegania swobód obywatelskich