Piłkarze futsalowi z Pińczowa zwyciężyli 6:4, wyjazdowy mecz IV kolejki II ligi świętokrzysko – małopolskiej z drugą drużyną GKS Ekom Invex Remedies Nowiny.

GKS Ekom Invex Remedies II Nowiny – UKS Futsal Pińczów
gole dla pińczowian: 2x Bartłomiej Fitowski, 2x Karol Parlicki, 1x Michał Krzak, 1x Wiktor Nogacki

UKS Futsal Pińczów: Dawid Zając, Michał Maciejewski –  Łukasz Biały, Artur Garula, Wiktor Nogacki, Bartłomiej Fitowski, Marcin Szafraniec, Michał Krzak, Karol Parlicki, Karol Dudzik, Grzegorz Toboła.
– trener: Łukasz Biały
– kierownik drużyny: Jakub Laskowski

Widzów: 30

Drużyna UKS – u na mecz do Nowin jechała w roli faworyta. Mimo to, gospodarze nie zamierzali tanio skóry sprzedać, chcąc przełamać fatalną serię trzech meczy bez zwycięstwa i to właśnie drużyna z Nowin otworzyła wynik meczu na 1:0. Szybko stracona bramka niczym zimny prysznic rozbudziła pińczowian, którzy kilka minut potrzebowali do doprowadzenia do remisu. Bramkę po kontrze na 1:1 zdobył Michał Krzak. Chwilę później piłkarze z Nowin ponownie wyszli na prowadzenie. Bramkę również z kontrataku zdobył zawodnik GKS – u. Na odpowiedz piłkarzy z nad Nidy nie trzeba było długo czekać. Kilka sekund po straconej bramce, gola na 2:2 zdobył Bartłomiej Fitowski. Na sześć minut przed końcem pierwszej części spotkania po raz pierwszy w tym meczu na prowadzenie wyszyli goście. Wiktor Nogacki wykorzystał błąd obrońcy  z Nowin „pakując” piłkę do siatki. Tuż przed przerwą pińczowianie prowadzili już 2:4. Swoją debiutancką bramkę w lidze  strzelił Karol Parlicki.

Drugą połowę, którą lepiej rozpoczęli goście przyniosła jeszcze więcej emocji. Najpierw Bartosz Fitowski zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu i kiedy wydawało się, że UKS kontroluje wynik, bramkę kontaktową strzelili goście. Ponownie stracona bramka zmobilizowała przyjezdnych do większej aktywności, czego efektem był kolejny gol. Po składnej dwójkowej akcji Dudzik – Parlicki, ten ostatni z najbliżej odległości posłał futbolówkę do pustej bramki gości. Kiedy boiskowy zegar boiskowy zbliżał się ku końcówce meczu, Nowiny ponownie złapały kontakt z UKS – em, strzelając gola na 4:6. Jednak mimo kilku dogodnych sytuacji bramkowych z obu stron, do końca spotkania wynik się nie zmienił i po trudnym meczu trzy punkty pojechały do Pińczowia.

Na uwagę zasługuje uwaga bardzo dobra gra rezerwowych z Pińczowa. W szczególności duet Fitowski – Parlicki pokazał się z dobrej strony, a dzięki dwóm bramkom Bartłomiej Fitowski z sześcioma trafieniami prowadzi w klasyfikacji strzelców II ligi. W kolejnym spotkaniu przeciwnikiem UKS – u Futsal Pińczów będzie lider naszej ligi, drużyna Unii Tarnów. Już teraz gorąco zapraszamy na to  spotkanie, które odbędzie się 28 grudnia, w pińczowskiej hali widowiskowo – sportowej o godzinie 18:00.