A A+ A++

Ford Otosan poinformował o zawieszeniu działalności jednej z fabryk zlokalizowanych w Turcji. Przerwa w produkcji ma potrwać niemal dwa miesiące. Jest to efekt światowych problemów z półprzewodnikami.

Amerykański producent pojazdów – Ford – podał, że planowane wstrzymanie produkcji w tureckiej fabryce to efekt światowych problemów z dostępnością półprzewodników. Spotęgowanie niedostępności tych części nastąpiło przez trzęsienie ziemi i pożar w Japonii – podał Automotive Suppliers.

CZYTAJ TAKŻE: Wywiad | Piotr Pawlak, prezes i dyr. zarządzający Ford Polska: Zostać liderem aut dostawczych

W komunikacie wydanym przez firmę można przeczytać, że „do tej pory wpływ tego ogólnoświatowego kryzysu był minimalizowany dzięki wysiłkom naszego głównego partnera, Ford Motor Company oraz współpracy, jaką prowadziliśmy z naszymi dostawcami”. Okazuje się, że mimo starań kryzys się pogłębia. Z tego względu „zdecydowano się przyśpieszyć planowany coroczny letni postój i zawiesić produkcję w zakładzie w Gölcük od 19 kwietnia do 13 czerwca” – dodano w komunikacie.

W zakładach zlokalizowanych w Gölcük (Trucja) wytwarzane są takie modele jak Transit Custom oraz Tourneo Custom. W trakcie przerwy mają być prowadzone prace konserwacyjne oraz modernizacje linii produkcyjnych, które stanowią przygotowania do nowych inwestycji. Ford Otosan zapewnił jednocześnie, że produkcja zostanie utrzymana w tureckich zakładach w Yeniköy i Eskişehir. Fabryka w Gölcük jest kolejną, która cierpi z powodu światowego kryzysu. Przykładem mogą być niemieckie zakłady Forda w Saarloius, gdzie produkcja była do tej pory zawieszana w każdym miesiącu tego roku.

CZYTAJ TAKŻE: Ford kończy produkcję jednego z najbardziej popularnych modeli

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNie masz ręki do kwiatów? Nie szkodzi. Przedstawiamy 5 prostych roślin, które ocieplą wnętrze każdego mieszkania
Następny artykułKominikat dot. obsługi interesantów w Wydziale Komunikacji