Marco Reus był najlepszym zawodnikiem niedzielnego meczu 25. kolejki. 32-letni pomocnik zdobył dwie bramki (w 26. i 82. minucie) i miał asysty przy golach Donyella Malena (32.), Mariusa Wolfa (70.) i Youssoufy Moukoko (74.). Szóstą bramkę dla BVB strzelił w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Emre Can z rzutu karnego.

Smuda podsunął pomysł Peszcze. A ten już działa. Zebrał kapitalną ekipę

Lewandowski “bezlitośnie pozamiatał”. Niemieckie media zachwycone. Noty wysokie

Ostatni taki wyczyn miał Aubameyang

Marco Reus po raz pierwszy w swojej karierze miał tak znakomity zapis w meczu. Ostatnim zawodnikiem BVB, który miał udział przy pięciu golach w meczu był Pierre-Emerick Aubameyang, który obecnie gra w FC Barcelonie. W listopadzie w 2016 roku reprezentant Gabonu zdobył cztery bramki i miał asystę przy golu, którego strzelił Ousmane Dembele. Wtedy Borussia Dortmund pokonała HSV Hamburg 5:2.

Teraz BVB w efektownym zwycięstwie nie przeszkodziła absencja norweskiego gwiazdora Erlinga Haalanda. Norweg wciąż pauzuje z powodu kontuzji. Ostatni mecz zagrał pod koniec stycznia.

Borussia Moenchengladbach już w drugim meczu w tym sezonie w Bundeslidze straciła aż sześć goli. Wcześniej przegrała u siebie z Freiburgiem aż 0:6. W efekcie zajmuje dopiero 13. miejsce w tabeli i ma zaledwie cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

Sensacja w Serie A! Bolesna porażka Interu MediolanSensacja w Serie A! Bolesna porażka Interu Mediolan

Borussia Dortmund wciąż jest wiceliderem. Ma sześć punktów straty do prowadzącego Bayernu Monachium, który pokonał u siebie 4:1 Greuther Fuerth. W następnej kolejce BVB zagra na wyjeździe z Augsburgiem, a Bayern we Frankfurcie z Eintrachtem.