A A+ A++

Dr inż. Piotr Gryszpanowicz napisał kolejną książkę o Płocku. Tym razem zajął się osiedlem, które kiedyś było gminą, a jego pozostała część należy do innej gminy.

„Śladami historii Gminy Borowiczki – Słupno” to tytuł najnowszej publikacji dra inż. Piotra Gryszpanowicza. Premiera odbędzie się 19 marca br. o godz. 17 w Szkole Podstawowej nr 20 (ul. Korczaka 10, Płock).

– Moja najnowsza książka powstała w związku z 50. rocznicą funkcjonowania gminy obecnie Słupno, a kiedyś Borowiczki – wyjaśnia Piotr Gryszpanowicz. – Historia ta jest niezwykle pasjonująca właśnie ze względu chociażby zmiany jej nazwy czy zmianą jej obszaru. Obecnie leżące w obrębie miasta Płocka osiedla Imielnica czy Borowiczki do 1982 r. stanowiły najważniejsze tereny Gminy Borowiczki. Znalazły się one w granicach Płocka z uwagi na silny rozwój tego miasta – tłumaczy.

Ciekawostką jest również fakt, że wraz ze zmianą granic nie przyszła zmiana nazwy, więc nazwa gminy Borowiczki funkcjonowała jeszcze do 1989 r. pomimo, że same Borowiczki wówczas należały już do Płocka.

Reklama. Przewiń aby czytać dalej.

– Historia po latach bardzo się zatarła i zarówno płocczanie, jak i mieszkańcy gminy Słupno o niej w dużej mierze zapomnieli. Świadczą o tym chociażby błędne informacje, pojawiające się w przestrzeni publicznej. Może na tym poprzestanę, ale obiecuję, że na spotkaniu autorskim ciekawostek będzie więcej – zapewnia autor blisko 40 książek o Płocku.

Jak przyznaje, pierwsze materiały do tej publikacji zaczął zbierać jeszcze 10 lat temu.

– Następnie zająłem się innymi tematami, choć ciągle do tego tematu powracałem i jeśli coś znalazłem, to odkładałem na stosik już pozyskanych materiałów. Prace na dobre ruszyły rok temu, a teraz mamy jej finał. Zapraszam serdecznie na spotkanie ze mną – zachęca Piotr Gryszpanowicz.

Warto przyjść zwłaszcza, że podczas spotkania każda osoba będzie mogła otrzymać 1 egzemplarz książki bezpłatnie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMars co 2,4 miliona lat robi z Ziemią coś dziwnego. Naukowcy są w szoku
Następny artykułВійськовий порадив джерела інформації, яким можна довіряти під час війни