A A+ A++

Zdaniem wicemarszałek Senatu Gabrieli Morawskiej-Staneckiej w okresie Wielkanocy należy zamknąć kościoły. 

Jeżeli sytuacja nie uspokoi się, wydaje mi się, że jest pole, żeby kościoły zamknąć, ale w tym sensie jeżeli chodzi o sprawę odprawiania mszy – uważa z kolei poseł PiS Bolesław Piecha.

Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka (Lewica) postulowała na antenie TVN24 zamknięcie kościołów. – Dzisiaj rząd może zrobić jeszcze jedno, żeby służba zdrowia nie pękła w szwach przez liczbę chorych – zamknąć kościoły w okresie Wielkanocy. Dlatego, że poprzez pójście do kościoła ludzie będą się zarażali – mówiła Morawska-Stanecka.

Wskazywała, że niedzielnej mszy można wysłuchać w radiu czy telewizji. – Episkopat sam, w poczuciu odpowiedzialności za ludzi, powinien powiedzieć: nie przychodźcie – dodała.

Niedziela Palmowa, msza w w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawskim Ursynowie. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski stwierdził z kolei, że „najwięcej zarzutów pod adresem Kościoła mają ci, którzy z Kościołem właściwie nic nie mają wspólnego”. – Ale mamy zaostrzone rygory także dotyczące kościołów. Mamy apele o to, że jeżeli tylko ktoś nie czuje takiej potrzeby, to żeby kościoła nie odwiedzał w święta. Mamy apele ze strony hierarchów kościelnych – mówił.

Poseł PiS Bolesław Piecha przyznał, że zamykanie kościołów to sprawa bardzo delikatna. – Jeżeli sytuacja nie uspokoi się, wydaje mi się, że jest pole, żeby kościoły zamknąć, ale w tym sensie jeżeli chodzi o sprawę odprawiania mszy – oświadczył Piecha, zaznaczając, że sam jest osobą wierzącą i praktykującą.

Zakażenia i zgony na COVID-19

Badania laboratoryjne potwierdziły ostatniej doby 29 253 przypadki zakażenia koronawirusem, o 7,4 tys. więcej niż tydzień temu. Zmarło 131 chorych – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Na czele statystyki pozostaje Mazowsze i Śląsk.

Najwięcej nowych dziennych przypadków zarejestrowano na Mazowszu – 4652 i Śląsku – 4647, a najmniej w woj. podlaskim – 356.

Pozostałe przypadki pochodziły z województw: wielkopolskiego (3652), małopolskiego (2404), dolnośląskiego (2207), pomorskiego (1874), łódzkiego (1580), kujawsko-pomorskiego (1537), podkarpackiego (1333), warmińsko-mazurskiego (885), zachodniopomorskiego (872), lubelskiego (860), świętokrzyskiego (718), opolskiego (668), lubuskiego (636).

Ponadto resort przekazał, że w 372 informacjach o zakażeniach nie podano adresu. Dane te uzupełni inspekcja sanitarna.

Na COVID-19 zmarło 36 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 95 chorych. Łącznie to 131 zgonów.

KW

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMężczyzna pobił dwójkę dzieci; jedno zmarło, drugie przebywa w szpitalu
Następny artykułZaskakujące słowa włoskiego ministra. Czeka nas to samo?