“Jestem szczęśliwy zarówno osobiście i jako członek tej grupy. Zagraliśmy świetny mecz, a teraz idziemy odpocząć, aby w niedzielę taki powtórzyć” – przyznał napastnik Manchesteru City.

Pięć minut później indywidualna akcja Alvareza zakończyła się drugim golem dla Argentyny. To nie był jednak koniec. W 69. minucie tym razem Messi popisał się indywidualną akcją, po której wyłożył piłkę Alvarezowi, a ten zdobył drugą bramkę we wtorek.

MŚ 2022. Alvarez jak Pele, Argentyna szósty raz w finale

Alvarez został więc drugim najmłodszym piłkarzem (22 lata i 316 dni), który strzelił dwa gole w półfinale mistrzostw świata od czasu Pelego. Brazylijczyk w 1958 roku liczył sobie bowiem 17 lat i 249 dni.

Argentyna awansowała do szóstego finału mistrzostw świata. Jej bilans jest niekorzystny. W 1930 roku przegrała z Urugwajem 2-4, w 1978 pokonała Holandię 3-1 po dogrywce, w 1986 wygrała z RFN 3-2, w 1990 uległa RFN 0-1, w 2014 Niemcom, też 0-1, ale po dogrywce.

Leo Messi wchodzący w boiskowe przepychanki. Dla trenera Scaloniego to nic nowego./KATAR GRAMY RANO/INTERIA.T … czytaj dalej